Darüşşafakalı öğrencilere uzman isimlerden “Diyabet” semineri

 ›  Haberler  › ↓ 

Koç Üniversitesi Tıp Hastanesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bölümü’nden Prof. Dr. Şükrü Hatun, Çocuk Endokrinoloji Hemşiresi Ecem Can ile Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Diyetisyeni Tuğba Gökçe, Darüşşafaka Eğitim Kurumları 5. sınıf öğrencilerine “Diyabet” semineri verdi.  

Seminer; Darüşşafaka TİM Gösteri Merkezi’nde, Darüşşafaka Eğitim Kurumları müdürleri, öğretmenleri ve 5. sınıf öğrencilerinin katılımıyla 13 Ekim’de gerçekleşti.

Çocuk Endokrinoloji Hemşiresi Ecem Can, Prof. Dr. Şükrü Hatun, Çocuk Endokrinolojisi ve
Diyabet Diyetisyeni Tuğba Gökçe

 

Diyabetli çocukların uzun dönemli izleminde ve sağlıklı yaşam sürmelerinde diyabet eğitiminin öneminden bahseden Prof. Dr. Şükrü Hatun, “Diyabetli çocukların tanı anından itibaren glikoz dengelerini iyi korursak yaşıtları gibi normal ve başarılı bir ömür sürdürebilirler.” dedi ve diyabetli çocukların diyabetle barışık (arkadaş) bir yaşam sürmeleri gerektiğini belirtti.

Diyetisyen Tuğba Gökçe Diyabetli ise çocukların diyetlerine uygun beslendikleri takdirde tüm yiyecekleri tüketebileceklerini ve istedikleri sporu yapabileceklerini dile getirdi.  

Uzman isimlere yöneltilen soruların ardından Darüşşafakalı öğrenciler; Prof. Dr. Şükrü Hatun’a, Ecem Can’a ve Tuğba Gökçe’ye hediye takdim ettiler.

 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?