Darüşşafakalı gençler dünyaya ilham veriyor!

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Robot Kulübü öğrencilerinin de içinde yer aldığı “All Star Turkey” adlı Türk Takımı, Çin’de düzenlenen FRC Robot Turnuvası’ndan Inspiration Award (İlham Veren Takım Ödülü) ile yurda döndü. 

Bu yıl 4.’sü düzenlenen China Robotics Challenge isimli Çin FRC Turnuvası, 26-29 Temmuz 2017 tarihleri arasında Çin’in Zhengzhou şehrinde gerçekleştirildi. Uluslararası yarışmaya, Çin’in yanı sıra, Türkiye, ABD, Brezilya, Meksika, Avustralya, Kanada gibi farklı ülkelerden toplam 74 takım katıldı. 

“All Star Turkey” adlı Türk Takımı’nda görev alan Darüşşafaka 10. sınıf öğrencileri Cem Arda Fil, Eren Sanır, Şeyhmus Aca, Nur Evşan Birinci, Aslıhan Okur ve Şevval Keskin, ülkelerini ve okullarını ABD’den sonra bu kez Çin’de uluslararası bir platformda başarıyla temsil etme şansı elde etti.

“All Star Turkey” Takımı, 4 okulun öğrencilerinin bir araya gelmesiyle oluşurken, takımda Darüşşafaka, Şişli Meslek Lisesi, İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’nden toplam 15 öğrenci ve 4 mentor yer aldı.

Turnuvaya yurt dışından gelen takımların asıl önceliği, yeni kurulan Çin takımlarına yardım etmek ve onlara bu işi sevdirmekti. Bu nedenle de yurt dışından gelen tüm deneyimli takımlarla beraber Darüşşafakalı öğrencilerin bulunduğu Türk Takımı da bilgi ve tecrübelerini paylaşarak diğer takımlara yardım etti ve onlarla beraber robotlar yaptı.

Yeni kurulan Çin takımlarına ilham vermede ve onlara yol göstermedeki çaba ve başarılarından ötürü “All Star Turkey” Takımı, Inspiration Award (İlham Veren Takım Ödülü) almaya hak kazandı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?