Darüşşafakalı Öğrencilerden II. Sanat Gecesi

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafakalı öğrenciler, sanat alanındaki yeteneklerini 16 Haziran 2010 Çarşamba akşamı saat 20:00’de Darüşşafaka TİM Show Center’da düzenlenen Sanat Gecesi ile sergiledi.

Darüşşafakalıların ve Darüşşafakaya gönül verenlerin buluştuğu gecede öğrenciler klasik müzikten caza, operetlerden müzikallere uzanan geniş repertuarlarıyla izleyenlere bir müzik ziyafeti yaşattı.  Öğrenciler hem solo performanslarıyla hem de grup çalışmalarıyla sahne aldı. Latin müziğin canlı ritimleri ve klasik müziğin unutulmaz ezgilerini seslendiren öğrenciler, başarılı dans performansları sergiledi. Lise hazırlık öğrencilerinin Pasodoble dansları ve ilköğretim öğrencilerinin Karadeniz Halk Oyunları gösterisi izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Resim ve güzel sanatlar alanında başarılı olan öğrencilerin çalışmaları ise “Gelenekselden Moderne” isimli sergiyle fuayede sergilendi. Postmodern izler taşıyan çalışmalar öğrenciler tarafından konuklara tanıtıldı.Öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra, sanat ve spor alanında elde edecekleri başarıların da bireysel gelişimlerinde önemli rol oynadığına inanan Darüşşafaka Eğitim Kurumları, öğrencilerini sanat çalışmalarına teşvik ediyor. Her öğrencinin bir enstrüman çalmaya özendirildiği Darüşşafaka’da öğrenciler bütün yıl edindikleri deneyimlerini yılda bir kez yapılan sanat gecesiyle sergiyorlar.
İlköğretim dördüncü sınıftan lise son sınıfa kadar birçok öğrencinin görev aldığı Darüşşafaka Sanat Gecesi’ne katılan tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.
Tüm Haberlere Göz Atın