Darüşşafakalı öğrenciler Üç Kent Üç Miras Projesi kapsamında Almanya’daydı

 ›  Haberler  › ↓ 

almanya-gezisi-4_rsz.jpg
 
Darüşşafakalı öğrenciler, Üç Kent Üç Miras Projesi kapsamında Almanya’ya düzenlenen bir geziye katıldı. Mercator Vakfı (Essen) desteğiyle, Zollverein Vakfı (Essen), Klassik Weimar Vakfı (Weimar) ve Anadolu Kültür (İstanbul) ortaklığında Weimar, Essen ve İstanbul’dan lise ve üniversite öğrencileri ile gerçekleştirilen Üç Kent Üç Miras Projesi’ne Türkiye adına Darüşşafaka’dan 12 lise öğrencisi katılıyor.
 
almanya-gezisi-1_rsz.jpg
 
Projenin ilk uluslararası ziyareti, 16-23 Mart 2013 tarihleri arasında Almanya’nın Weimar ve Essen kentlerinde gerçekleşti. Darüşşafakalı öğrencilere, Türkçe öğretmenleri Serpil Pazar ve İngilizce öğretmenleri Seçil Güvenç eşlik etti. Anadolu Kültür, Almanya ziyareti öncesinde Şubat-Mart aylarında projedeki öğrenci ve öğretmenlerimiz için, Kültürel Miras konularında çeşitli alan uzmanlarının katılımıyla çeşitli atölye çalışmaları gerçekleştirdi.
 
Projenin ikinci uluslararası ziyareti, 17-22 Haziran 2013 tarihlerinde Darüşşafaka'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek.
 
almanya-gezisi-2_rsz.jpg
 
Projede, uluslararası değerdeki miras alanlarının gençler tarafından yaratıcı yöntemlerle ele alınması ve gençlerin kentlerinin tarihine ve kültürel mirasına sahip çıkma konusunda adımlar atmaları hedefleniyor.
 
 almanya-gezisi-3_rsz.jpg
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?