Darüşşafakalı öğrenciler, Siemens’li mentorlarıyla buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nın Mekatronik Kulübü’nün kurulmasına liderlik eden, Robot Kulübü öğrencilerine mühendislik desteği veren ve Darüşşafaka’nın Deprem Destek Kampanyası’na yaptığı bağışlarla kaynak yaratan Siemens, öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlamayı sürdürüyor.

2014 yılında ABD’nin Chicago kentinde düzenlenen FRC Robot Yarışması’na katılan Darüşşafaka Robot Kulübü “Sultans of Türkiye”nin sponsorluğunu da üstlenmiş olan Siemens, 1 Haziran 2023 tarihinde, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı & CEO’su ve Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Hüseyin Gelis, beraberindeki mentorlarımızla Okulumuzu ziyaret etti, mentorluk programımızla ilgili genel değerlendirme ve paylaşım toplantısı yaptı.

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda başlanan mentorluk programı sayesinde gönüllü Siemens mühendisleri 20 lise öğrencimizle çevrimiçi özel bir platformda buluşarak onlara yazılım, robotik ve otomasyon, veri analizi, algoritma yapıları, dijital ikiz-ürün yöneticiliği konularında deneyimlerini aktarma fırsatı buldular.

Genel değerlendirme toplantısının ardından Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, yaptıkları bağışlarla adını “Kurucu Bağışçılarımız” arasına yazdıran Siemens adına, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı & CEO’su Hüseyin Gelis’e nar plaketi ve teşekkür sertifikası takdim etti.

Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı & CEO’su Hüseyin Gelis ve
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç

 

160 yıldır “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla aydınlık yarınların mimarı olan nesilleri yetiştiren Darüşşafaka Cemiyeti’ne ve öğrencilerine destek oldukları için Siemens Ailesi’ne teşekkür ederiz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?