Darüşşafakalı öğrenciler Saint Antoine Kilisesi ve Galata Mevlevihanesi'ndeydi

 ›  Haberler  › ↓ 
Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği “Değerler Eğitimi Projesi”nin kasım ve aralık ayı konuları olan kardeşlik, hoşgörü ve birlikte yaşama gibi erdemlerin benimsetilmesi ve yaşatılması kapsamında, Darüşşafaka Eğitim Kurumları tarafından 9D sınıfı öğrencilerinin katılımıyla Saint Antoine Kilisesi ve Galata Mevlevihanesi gezisi gerçekleştirildi.
 
sebi-arus-ve-kilise (4)_rsz.jpgsebi-arus-ve-kilise (3)_rsz.jpg
Saint Antoine Kilisesi önünde                                 Galata Mevlevihanesi önünde
 
 
Şeb-i Arus törenini izlemek için Galata Mevlevihanesi’ne yapılan gezinin ilk durağı Saint Antoine Kilisesi idi. Noel için süslenmiş kilisenin manevi havası solunarak, insanların sevgiyle birleştikleri bir ortamda bulunmanın heyecanı yaşandı.
 
sebi-arus-ve-kilise (2)_rsz.jpg
Saint Antoine Kilisesi
 
 
Darüşşafakalı öğrenciler, Darüşşafaka ailesinin en yüksek erdemlerinden olan kardeşlik, hoşgörü ve birlikte yaşama değerlerini, Mevlana Celalettin Rumi’nin hümanist ışığında bir kez daha farkedip bu felsefenin tüm dünyaya yayılması için üstlerine düşeni yapmaya söz verdi.
 
sebi-arus-ve-kilise_rsz.jpgsebi-arus-ve-kilise (5)_rsz.jpg
Galata Mevlevihanesi'ndeki Şeb-i Arus Töreni 
 
 
Bütün dinlerin özünün kardeşlik ve hoşgörü olduğunu, inanış biçimleri farklı olsa da tüm dinlerin “ahlaklı insan” yetiştirmeyi temel alarak kurulduğunu ve Tanrı'nın asıl evinin “insan gönlü” olduğunu, insanları sevmenin yaradana ulaşmanın en önemli yolu olduğunu bu gezi ile bir kez daha pekiştirdiler.
 
sebi-arus-ve-kilise (1)_rsz.jpg Galata Mevlevihanesi'ndeki Şeb-i Arus Töreni
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?