Darüşşafakalı Öğrenciler, Oliver Twist’i Yeniden Sahnelediler

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafakalı öğrenciler, ilk kez 2007-2008 Eğitim Öğretim yılının sonunda sahneledikleri Oliver Twist için iki özel gösterim yaptılar. 24 Aralık’ta saat 20.30’da İş Sanat’ta sergiledikleri oyunun geliri ile mezun olmuş ağabey ve ablalarının üniversite eğitimlerine destek oldular. 25 Aralık’ta ise Sarıyer ilçesinde bulunan ilköğretim okullarına ve ÇYDD ’nin (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) desteklediği çocuklara ücretsiz bir oyun daha sergilediler. İş Bankası etkinliğin tüm teknik giderlerini üstlenmenin yanında, İş Sanat Kültür Merkezi’ni de öğrencilerin ücretsiz kullanımına sundu.Darüşşafaka, babası hayatta olmayan ve maddi olanakları yetersiz olan çocuklara, 146 yıldır eğitimde fırsat eşitliği sağlayan yaklaşımıyla Türkiye’nin en köklü sosyal sorumluluk hareketlerinden biri.

Bu kez Darüşşafakalı çocuklar, bir toplumsal sorumluluk projesine imza atıyorlar. İlk kez 2007-2008 Öğretim yılının sonunda 400 saat çalışma ile 120 öğrencinin sahnede 40 öğrencimizin ve 30 öğretmenin sahne arkasında görev aldığı Oliver Twist müzikali, 24- 25 Aralık tarihlerinde İş Sanat’ta iki özel gösteri ile sergilendi.

İlkokuldan liseyi bitirene kadar bütün ihtiyaçları Darüşşafaka Cemiyeti tarafından karşılanan çocuklar, Oliver Twist müzikal biletlerini 20 TL’ya satarak Darüşşafaka’dan mezun olan ve üniversiteyi kazanan ağabey ve ablalarının eğitimlerine destek olmak için sahneye çıktılar ve 6000 TL gelir sağladılar. Bu gelir üniversitede okuyan öğrencileri destekleyen bir kurum olan Darüşşafakalılar Derneği’ne bağışlandı.25 Aralık’ta yapılan ikinci gösteriye ise 40 okuldan gelen öğrenciler ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin öğrencilerinden oluşan 11-18 yaşları arasında 800 öğrenci geldi.

Türkiye İş Bankası, İş Sanat Kültür Merkezi’ni her iki gösterim için de öğrencilere tahsis ederek müzikalin tüm teknik giderlerini üstlendi. Çocukların aydınlık geleceği için “81 ilden 81 öğrenci” projesi ile eğitim alanındaki en kapsamlı sosyal sorumluluk hareketini başlatan İş Bankası bu desteğiyle, çocukların sanatla ilişkilerinin güçlenmesi adına anlamlı bir adım daha attı. Çocukluklarından yetişkin bir birey olana kadar toplumun maddi ve manevi desteğiyle yetişen öğrencilerin çok değerli bir amaç için sahneledikleri müzikal izleyiciler tarafından büyük alkış topladı.Müzikale emek veren tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkürlerimizi sunuyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Darüşşafaka Cemiyeti, "Oliver Twist" in sergilenmesi için imkan sağlayan İş Sanat Kültür Merkezi'ne teşekkürlerini sunar.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?