Darüşşafakalı öğrenciler Kitapcan’la okuyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti ile Herkese Kitap Vakfı iş birliğiyle 2014’te hayata geçirilen “Kitapcan” projesi, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında da yeni destekçileriyle Darüşşafakalı öğrencileri kitaplarla buluşturmaya devam ediyor.

2020-2021 ders yılındaki Kitapcan destekçileri

Darüşşafaka öğrencilerinin kitap okuma alışkanlıklarını okulun dışına taşıyan, onlara kitapçıda vakit geçirmenin güzelliğini öğreten ve kendi kütüphanelerini oluşturmalarına olanak tanıyan projenin yeni ders yılındaki destekçileri ise Nejdet Baysan, Torunlar GYO, AGT Hızlı Kurye Hizmetleri A.Ş., Eliezer Meranda, Cevdet İnci Eğitim Vakfı, Rotary 2420 Bölge Federasyonu ve Nemesis Yayıncılık Hizmetleri Tic. A.Ş. oldu.

Darüşşafakalı öğrenciler Kitapcan kartlarını alırken (2015).
Darüşşafakalı öğrenciler Kitapcan kartlarını alırken (2015).

Bugün 905 Darüşşafaka öğrencisi, Herkese Kitap Vakfı tarafından üretilen ve dünyanın ilk ön ödemeli (prepaid) kitap hediye kartı olan Kitapcan’a yüklenen belli miktardaki parayla istedikleri kitapları satın alabiliyor.

Siz de okumayı sevdirmenin yanı sıra, öğrencilerimize yeni çıkan kitapları takip edip satın almanın o tarifsiz zevkini tattırmak isterseniz, seçeceğiniz bir sınıfın bir yıl boyunca “Kitapcan Velisi” olabilirsiniz. 

Kitapcan Veliliği ile ilgilenen destekçilerimiz, öğrencilerimizin kartlarına aylık 50 TL yüklenmesi için bağışlarını gerçekleştirebilirler.

Ayrıntılı bilgi ve bağışlarınız için tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?