Darüşşafakalı öğrenciler İstanbul Liseler Arası Aktif Deney Yarışması'ndan üç ödülle döndü

 ›  Haberler  › ↓ 
​"İstanbul Liseler Arası Aktif Deney Yarışması," ülkemizde bilim insanı yetiştirmeye katkı sağlamak, lise fen eğitimini (Fizik-Kimya-Biyoloji) desteklemek, bu alanda yetenekli öğrencileri araştırmaya yöneltmek ve buluş yapmanın temeli olan deneysel çalışmalara ilgiyi artırmak amacıyla, 14 Nisan 2012 tarihinde AR-EL Eğitim Kurumları'nda düzenlendi.
 
İstanbul genelinde 35 okulun katıldığı yarışmada, Darüşşafaka Eğitim Kurumları 9.sınıf öğrencileri Dilara Vanlıoğlu, Merve Koyuncu ve Buse Çal, Biyoloji dalında birinci, 10.sınıf öğrencilerinden Tuğçe Delipınar, Çağlar Güner ve Ecenur Temel, Fizik dalında ikinci ve yine 9.sınıf öğrencilerinden Hazal Yalın, Onur Türkan ve Selen Dağ, Kimya dalında üçüncü oldu.
 
Darüşşafakalı öğrenciler bu yarışmaya, Biyoloji öğretmeni Ayşegül Sevimay, Fizik öğretmenleri Dünya Yılmaz ve Emine Aslan, ve Kimya öğretmeni Aynur Hünerli danışmanlığında hazırlandı.
 
Deneysel Çalışma Becerileriyle Gelen Ödüller

• Biyoloji Dalında Birincilik
• Fizik Dalında İkincilik
• Kimya Dalında Üçüncülük
 
IMG-20120409-01086.jpg

Soldan sağa: Merve Koyuncu, Onur Türkan, Selen Dağ, Merve Demirci, Buse Çal, Aynur Hünerli, Kardelen Genç, Hazal Yalın, Dilara Vanlıoğlu
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?