Darüşşafakalı Öğrenciler HOBY Dünya Liderlik Konferansı’ndaydı

 ›  Haberler  › ↓ 

1958 yılında kurulan, küresel çapta gençlik ve gönüllülük toplumuna; liderlik, hizmet ve yenilikçiliğe adanmış bir hayat oluşturmak için ilham kaynağı olmayı hedefleyen HOBY Dünya Liderlik Konferansı’na Darüşşafaka öğrencileri Mustafa Kemal Gündem Eroğlu (Hz) ve Duygu Terzi (9. sınıf) katıldı.

HOBY, Hugh O’Brian Genç Liderlik Platformu’nun dünyanın çeşitli bölgelerinden, yaklaşık 400 öğrencinin katılımıyla 18 – 25 Temmuz tarihleri arasında ABD'nin Chicago kentindeki Loyola Üniversitesi'nde düzenlediği kongre ve eğitim programına, Türkiye’den 2’si Darüşşafaka Lisesi, 3’ü Bilkent Koleji öğrencisi olmak üzere toplam 5 öğrenci katıldı. 

HOBY, Hugh O’Brian Genç Liderlik Platformu’nun yönetim kurulu üyesi ve bir HOBY mezunu olan Anthony Khoi, geleceğin liderlerinin biraraya gelip toplumsal sorunlara çözüm üretmek amacıyla fikir ve projelerini paylaştıkları Dünya Liderlik Kongresi’ne katılacak Türk adayların seçim sürecinde adaylarla birebir görüşmeler gerçekleştirdi. CEFIC’in Ceo’su ve AERIUM Türkiye Başkanı da olan Khoi, her yıl ABD’de düzenlenen HOBY Dünya Liderlik Konferansı'na (Hugh O’Brian Youth Leadership – World Leadership Conference (WLC)) bu yıl katılan 5 Türk öğrencinin de sponsoru oldu.

HOBY (Hugh O’Brian Youth Leadership) Hakkında 

HOBY öğrencilere neyi öğreneceklerini değil; sevgiden uzaklaşmayarak yaratıcı ve eleştirel bir bakış açısıyla nasıl düşüneceklerini gösteren bir liderlik platformudur. Daha iyi bir dünya ve daha iyi bir toplum yaratmaya liderlik etmek üzere, gençlerin bireysel gelişimine odaklanmıştır. Her yıl, ABD’den ve farklı ülkelerden 10.000’den fazla 15 – 17 yaş aralığında lise öğrencisi HOBY Liderlik Programlarına katılmaktadır. Programların %100’e yakını gönüllüler tarafından düzenlenmektedir ve gönüllülerin %65’i HOBY mezunudur. HOBY programlarına katılan 400.000’den fazla sayıda genç; yoksulluk, açlık, evsizlik, şiddet ve hastalık gibi önemli konularda farklılık yaratarak çözüm üretilmesi için katkıda bulunmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.hoby.org/programs/world-leadership-congress/

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?