Darüşşafakalı öğrenciler Handan Ertuğrul anısına sahne aldı!

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi Tiyatro Yetenek Atölyesi öğrencileri, merhume bağışçımız Handan Uran Ertuğrul anısına William Shakespeare’ın “Bir Yaz Gecesi Rüyası” isimli oyununu sahneledi.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, yaptığı bağışla merhume kız kardeşi Perran Uran ile yeğeni Pınar Uran adına burs fonu kurarak, Darüşşafakalı öğrencilerin eğitimine destek veren ve 2021 yılında vefat eden tiyatro sanatçısı Handan Uran Ertuğrul’un anısını adına düzenlediği tiyatro günüyle yaşatıyor.

12 Haziran’da Darüşşafaka TİM Gösteri Merkezi’nde düzenlenen “Handan Uran Ertuğrul Tiyatro Günü”nün ilkinde Tiyatro Yetenek Atölyesi öğrencileri William Shakespeare’ın “Bir Yaz Gecesi Rüyası” isimli oyunuyla sahne aldı.

Darüşşafaka ailesini buluşturan etkinliğin açılış konuşmasını yapan Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Türk tiyatro ve opera tarihine adını altın harflerle yazdırmış, Darüşşafaka’nın merhume bağışçısı Handan Uran Ertuğrul’un ismini gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen I. Handan Uran Ertuğrul Tiyatro Günü’nü geleneksel hale getireceklerini belirtti.

Darüşşafakalı öğrencilerin her yıl, Handan Uran Ertuğrul anısına bir oyunu sahneleyeceğini kaydeden Arpacı, “Bu etkinliğimiz, Darüşşafaka’nın bağışçılarına duyduğu vefa duygusunun bir örneği olarak Darüşşafaka tarihindeki yerini alacak ve merhume bağışçımızın ismini Darüşşafaka ile birlikte sonsuza kadar yaşatacak.” dedi.

Ardından “perde” diyen Darüşşafakalı öğrenciler, performanslarıyla seyirciden tam not aldı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?