Darüşşafakalı öğrenciler geçmişle buluşuyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Minik Daçkalılar, Darüşşafaka’nın köklü tarihini öğreniyor

Darüşşafaka Ortaokulu 6. sınıf öğrencileri, bir edebi tür olarak Türkçe ders müfredatında bulunan "Anı" konusunu 7 - 8 ve 9 Ocak tarihleri arasında Darüşşafaka Cemiyeti Müzesi’nde işledi. 

Darüşşafaka Ortaokulu öğrencileri, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Üyesi Beşir Özmen'in mentorluğunda Darüşşafaka'nın köklü tarihiyle buluşuyor.
Darüşşafaka Ortaokulu öğrencileri, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Üyesi Beşir Özmen'in (DŞ'74) anlatımıyla Darüşşafaka'nın köklü tarihini öğreniyor.

Üç yıldır Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Üyesi Beşir Özmen’in (DŞ'74) anlatımıyla devam eden anı derslerinde öğrenciler, Darüşşafaka’nın köklü tarihini öğreniyor.

Darüşşafaka Ortaokulu öğrencileri
Darüşşafaka Ortaokulu öğrencileri

Darüşşafaka’nın 156 yıllık geçmişinden kesitlerin işlendiği derslerde Darüşşafaka mezunlarının hayatlarının yanı sıra eski öğrencilerin ders notları ve çizdikleri resimler de minik Daçkalılarla buluşuyor.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Üyesi Beşir Özmen
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Üyesi Beşir Özmen (DŞ'74)

156 yıllık tarihi boyunca eğitim – öğretimde yaşanan gelişim ve değişimin de ortaya konulduğu derslerde öğrenciler, geçmişte kullanılan ders araç ve gereçlerine ilgi gösteriyor. 

Tüm Haberlere Göz Atın