Darüşşafakalı öğrenciler Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması'nda üç ödül kazandı

 ›  Haberler  › ↓ 
MEV Özel Basınköy Koleji'nin, çağdaş, katılımcı ve bilimi yaşam tarzı olarak benimsemiş gençler yetiştirmek ve öğrencileri bilime teşvik etmek amacıyla düzenlediği “Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması”nın sonuçları 05 Mayıs 2012 tarihinde belli oldu.
Bu yıl 8.'si düzenlenen şenliğe, Türkiye genelinden 53 okul, 114 projeyle katıldı. Yarışmanın jürisi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi'nin akademisyenlerinden oluşuyor.
 
MEV Fizik _rsz.jpg
Simge Demir, Dünya Yılmaz, Yakup F. Tamer  
 
Yarışmada, Darüşşafaka öğrencileri Yakup F. Tamer ve Simge Demir, Fizik dalında Fizik öğretmenleri Dünya Yılmaz ve Astronom Büşra Gürbak danışmanlığında hazırladıkları “Gezegenlerin Kütlelerini ve Yoğunluklarını Temel Matematik ve Fizik Bilgileri ile Hesaplayabilir miyiz?” adlı projeleri ile birinci oldu. 
 
 MEV Kimya 1_rsz.jpg
Tuğçe Delipınar, Hilal Yapıcı, Ece Nur Temel
 
Kimya dalında ise, 10/A sınıfından Ece Nur Temel ve 10/C sınıfından Tuğçe Delipınar'ın Kimya öğretmenleri Hilal Yapıcı danışmanlığında hazırladığı “Portakal Kabuğu Yağında Bulunan d-limonen Aracılığı ile Atık Polistren Köpüklerin Geri Dönüştürülmesinin İncelenmesi'' adlı proje birinci oldu.
 
MEV Biyoloji_rsz.jpg 
İrem Durdağ, Emre İlter, Berin Demiral       
 
Biyoloji dalında ise, İrem Durdağ ve Berin Demiral'ın Biyoloji öğretmenleri Emre İlter danışmanlığında hazırladıkları, “Daha Temiz, Daha Güvenli Öyleyse Yerim” adlı proje ikincilik ödülü aldı. 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?