Darüşşafakalı öğrenciler Eyüboğlu Bilim Şenliği'nden 3 ödülle döndü

 ›  Haberler  › ↓ 
SDC12643_rsz.jpg
Şan Edosa Imuetinyan, Burak Takuş, Mete Arslan, Rızacan Ülüsoy, Elif Uygun, Selin Yeltekin, Sübhan Alkan, M.Özgü Kıranşa
 
Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından 26 Mayıs 2012 Cumartesi günü düzenlenen 13. Bilim Şenliği'nde Darüşşafakalı öğrenciler fen bilimleri alanında 3 ödül kazandı.
 
Şenlik kapsamında düzenlenen Fen ve Teknoloji Proje Yarışması'nda, 7. sınıflar düzeyinde Rızacan Ünlüsoy ve Hüseyin Sübhan Alkan, Gürsoy Mantaş rehberliğinde hazırladıkları "Bisiklet Sürerken Pilleriniz Hiç Boşalmasın" adlı projeleriyle birinci, Şan Edosa ve Burak Taskuş da "Isırgan Otu Özütünün Benjamin Bitkisinin Büyümesine ve Ultraviyole Işınlara Olan Etkisi" adlı projeleriyle üçüncü oldu. Yine aynı yarışmada, 8. sınıflar düzeyinde ise, Mehmet Özgü Kıranşa ve Mete Arslan, Tolga Yamatma rehberliğinde hazırladıkları "Otomatik Araba Perdesi" projesiyle üçüncü oldu.
 
Geniş ilgi alanları olan, fark ederek öğrenen, keşfeden, sorgulayan, öğrenmeye istekli, grup çalışmalarına yatkın öğrenciler yetiştirmek amacıyla organize edilen etkinliğe pek çok farklı okuldan ilköğretim öğrencileri katıldı.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?