Darüşşafakalı öğrenciler Avrupa Dil Günü kutlamalarındaydı

 ›  Haberler  › ↓ 
photo 5_rsz.jpg
 
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Tüketme Yaşat Komitesi’nin Uluslararası Mutfaklar projesi kapsamında İstanbul Yunan Başkonsolosluğu ile kurduğu işbirliği sonucunda, 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizden oluşan 15 Darüşşafakalı, 29 Eylül’de Avrupa Dil Günü kutlamalarına katıldı.
 
Avrupa Dil Günü kutlamalarının üçüncüsü, bu yıl, Yunanistan Başkonsolosluğu’nun Sismanoglio Megaro merkezinde EUNIC (Avrupa Birliği Ulusal Kültür Enstitüleri) topluluğu Türkiye himayesinde düzenlendi.
 
photo1_rsz.jpg
 
İstanbul’daki kültür enstitülerinin ve konsolosluk misyonlarının 12 dili temsilen bir araya geldiği Avrupa Dil Günü, eğlenceli dil oyunları, tarihi Pera semtinde “hazine avı”, geleneksel ve modern dans gösterileri, kısa filmler ve çeşitli sürprizlerle kutlandı.
 
Etkinlikte, Avusturya Kültürel Forumu, British Council, Yunanistan Başkonsolosluğu, İsveç Başkonsolosluğu, Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu, Hollanda Krallığı Başkonsolosluğu, Dimitrie Cantemir Romanya Kültür Enstitüsü, Goethe Enstitüsü, Institut Français, Cervantes Enstitüsü, İtalyan Kültür Enstitüsü, Tömer Türk Dili Okulu ve Wildenberg Dutch Kültür Merkezi yer aldı. Darüşşafakalı öğrencilere, İngilizce öğretmenleri Seçil Güvenç eşlik etti.
 
photo 3_rsz.jpg
 
 
Avrupa Dil Günü
 
Avrupa Dil Günü, Strasbourg’da yer alan Avrupa Konseyi’nin inisiyatifiyle, 2001 yılından bu yana 26 Eylül’de kutlanmaktadır. Avrupa çapında 800 milyon Avrupalının 47 üye ülkesiyle temsil edildiği Avrupa Konseyi, okul içinde ve dışında her yaş aralığında daha fazla dil öğrenmeyi teşvik etmektedir. Bu gün kapsamında, Avrupa çapında, çocuklar için veya çocuklarla birlikte katılınabilecek etkinlikler, televizyon ve radyo programları, dil kursları ve konferanslar gibi birçok etkinlik düzenlenmektedir.
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?