​Darüşşafakalı öğrenciler, 9’dan 19’a sahnedeydi

 ›  Haberler  › ↓ 
Darüşşafakalı öğrencilerin bir yıl boyunca resim, müzik ve dans alanlarında yaptıkları çalışmaları sergiledikleri “Sanat Gecesi”nin dördüncüsü, 4 Haziran’da TİM Gösteri Merkezi’nde yapıldı.
 
sanatgecesi_10_2012.JPGsanatgecesi_11_2012.JPG

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın organizasyonuyla gerçekleşen ve artık geleneksel hale gelen “Sanat Gecesi”nde öğrenciler, eğitim-öğretim yılı boyunca yaptıkları sanatsal çalışmaları konuklarla buluşturdu. Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekilleri Talha Çamaş, Fırat Tekin, Yönetim Kurulu Üyesi Davut Ökütçü, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan, İlköğretim Müdürü Çiğdem Kaya, öğretmenler, öğrenciler, veliler, mezunlar ve çok sayıda konuk katıldı.
 
sanatgecesi_2_2012.JPG

Darüşşafakalı öğrencilerin adeta sahnede devleştiği gece, 4. ve 5. sınıflardan oluşan koronun şarkılarıyla başladı.

IMG_8191.JPG
Özge Danacı’nın piyano resitaliyle devam eden 4. Geleneksel Sanat Gecesi,  Nur Durak, Öykü Çetin, Fulya Yavaşoğlu ve Gözde Eda Efe, ünlü müzikaller Mary Poppins’ten “Feed  The Birds”i  ile “Cats” müzikalinden “Grizzabella”yı  seslendirdi.
sanatgecesi_3_2012.JPG
 
Dolce Flüt Grubu’nun ezgilerinden sonra sahneye gelen Cemre Karaoğlu ile Sezen Mert “Miss Saigon” müzikalinden “I Still Believe”; Beren Oruç ile Gül Tali “Jekyll and Hyde” müzikalinden “In His Eyes” adlı şarkıyı seslendirdi.
 
sanatgecesi_6_2012.JPG
 Grup Mancini Band “The Pink Panter”in  ezgisini notalara dökerken  “Les Miserables” müzikalinden “A Heart Full of Love” isimli şarkıyı Cemre Karaoğlan, Mertcan Bilici ve Sezen Mert’in; “Chicago” müzikalinden “All That Jazz” ise Beren Oruç ile Gül Tali’nin yorumuyla hayat buldu.
 
sanatgecesi_3_2012.JPG
İlköğretim öğrencilerinin dans gösterisinin ardından sahne alan Grup Mexico,  ezgileriyle salonu coşturdu. Bahar Dans gösterisinden sonra lise son sınıf öğrencileri Karaip Korsanları filmini unutmaz şarkısı “He’s Pirate”yi seslendirdi.  
 
sanatgecesi_8_2012.JPG
Mertcan Bilici tarafından seslendirilen  “Notre Dame” müzikalinden “Le Temps de Cathedrales”in ardından Balkan Grubu ve Kafkas Dans Grubu’nun gösterileri büyük alkış aldı.
 
sanatgecesi_9_2012.JPG
Darüşşafaka Gençlik Orkestrası’nın ezgilerinin ardından gece Samba Turka’nın neşeli ezgileriyle sona erdi.
 
 sanatgecesi_7_2012.JPG
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?