Darüşşafakalı öğrenciler, “3. Sanat Gecesi”nde performanslarıyla büyüledi

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafakalı öğrencilerin bir yıl boyunca resim, müzik ve dans alanlarında yaptıkları çalışmaları sergiledikleri “Sanat Gecesi”nin üçüncüsü, 13 Haziran 2011 tarihinde TİM Gösteri Merkezi’nde yapıldı.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekilleri Davut Ökütçü ile Talha Çamaş, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan, İlköğretim Müdürü Çiğdem Kaya, Darüşşafakalılar Derneği Başkanı Avukat Necip Akbaş ile Genel Sekreter Zübeyde Bulgu'nun yanı sıra Darüşşafaka öğrencileri, öğretmenleri, velileri ve dostlarının katıldığı gecede; Daçkalı öğrenciler sanatsal yetenekleriyle katılımcıları büyüledi.Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın organizasyonuyla gerçekleşen ve artık gelenekselleşen gece; Darüşşafaka Korosu’nun şarkılarıyla başladı. Halise Türkkanı-Yağmur Bütün (DŞ 2007) bale gösterisinin ardından piyanonun başına geçen Özge Danacı, Guglielmo Sabatini’nin “Puppet Waltz” adlı eserini; Deniz Kartepe saksafonuyla Gerald Marks’ın “All of me” adlı eseri ve Savaş Emre Şeker klarnetiyle  “Tike Five” adlı eseri seslendirdi.

Kimi kemanı kimi piyanosu kimi gitarıyla Mozart’ın, Bach’ın, Beethoven’ın ölümsüz eserlerini yorumlayan öğrencilerimiz performanslarıyla göz doldurdu. Kafkas Dans Grubu’nun gösterisini soluksuz seyreden ve Ritm Perküsyon Grubu’nun yorumlarıyla coşan katılımcılar, gecenin sanatçılarını ayakta alkışladı.

Tüm Haberlere Göz Atın