Darüşşafakalı kardeşlerine destek veren Darüşşafakalılar Değerlendirme Toplantısı'nda buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Yıllık Bağış Değerlendirme Toplantısı, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanvekili Beşir Özmen’in yönetiminde 5 Mayıs 2010 Çarşamba günü Darüşşafaka Eğitim Kurumları kampüsünde düzenlendi.

Toplantıya; Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanvekili Davut Ökütçü, Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Dovan, Genel Sekreter Ahmet Buldam, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nilgün Akalın ve Darüşşafaka mezunları katıldı.

Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Ahmet Buldam’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Darüşşafakalı öğrencilerin Karadeniz Halk Oyunları dansı ile sürdü. Ardından Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nilgün Akalın’ın sunumuyla toplantı devam etti. Darüşşafaka’nın üç yıl önce uygulamaya koyduğu yeni sınav sisteminin öğrenci profilinde yarattığı değişimi rakamlarla anlatan Akalın, “Her geçen yıl Anadolu’dan gelen öğrenci sayımız da artıyor. Böylelikle 81 ilden 81 öğrenci hedefimize giderek yaklaşıyoruz” dedi. Bu yıl 33 ilde sınav tanıtım toplantısı yapıldığını ve Darüşşafaka’nın koşullarına uyan tüm öğrencilere ulaşabilmek için yoğun çaba sarf edildiğini kaydeden Akalın sözlerini şöyle sonlandırdı: “Biz, Darüşşafaka’da büyük bir aileyiz ve Türkiye’nin liderlerini yetiştiriyoruz.”

2007-2008-2009 yıllarında  Darüşşafakalıların desteklerini içeren bir sunum yapan Beşir Özmen ise sözlerine, “Bugünkü toplantımızda 1945 mezunumuz da 2008 mezunumuz da var. Bu çok önemli… Özellikle yeni mezunlarımızın Darüşşafaka’ya sahip çıktıklarını görmek ayrı bir mutluluk” diye başladı. Darüşşafakalıların, Darüşşafaka’ya desteğini çok önemsediklerini kaydeden Özmen, “Çünkü hepimiz bu okulun ekmeğini yedik, suyunu içtik, havasını soluduk. Bu nedenle burada verilen hizmeti en iyi biz biliyoruz. Bunun yaşaması için bizlere daha fazla görev düşüyor” diye konuştu.2009 yılının değerlendirildiği ve 2010 yılı kampanyasına ilişkin görüş ve önerilerin paylaşıldığı toplantıda; geçtiğimiz sene Darüşşafaka’ya destek veren 2002 mezunları adına sınıf temsilcisi Murat Gür’e, Darüşşafaka’ya çeşitli organizasyonlarda gönüllü destek veren 2007 mezunu Muhammet Tatar’a teşekkür belgeleri verilirken, 1965 mezunu Hayri Öztürk ve 1977 mezunu Aydın Yardım’a veli sertifikaları takdim edildi.

Tüm Haberlere Göz Atın