Darüşşafakalı Işık, “Veli Bağışçısı” oldu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi’nden 2010 yılında üçüncülükle mezun olan Mustafa Çağıl Işık, yaptığı bağışlarla Darüşşafaka Velilerini Arıyor Programı kapsamında “Veli Bağışçısı” oldu. Işık'a sertifikası, 5 Ağustos'ta Darüşşafaka Cemiyeti'nde düzenlenen törenle Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreter Yardımcı Burçak Karakaya tarafından takdim edildi.

Darüşşafaka’dan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Makine ve İşletme Mühendisliği alanlarında çift diploma programını bitiren Işık, bu sene Fulbright için Türkiye'den seçilen iki MBA bursiyerinden biri olarak gelecek eylülde Michigan Üniversitesi’nde MBA yapmaya hazırlanıyor. Işık’ın bursiyer olarak kabul aldığı program, ABD'deki üniversiteler ile ilgili yaptığı listelerle tanınan US News'e göre 3. sırada yer alıyor ve Işık sınıftaki tek Türk olarak eğitimine başlayacak.

Darüşşafaka bağışçısı Mustafa Çağıl Işık (DŞ'2010) ve Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya
Darüşşafaka bağışçısı Mustafa Çağıl Işık (DŞ'2010) ve Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya

Son üç yıldır İtalya’da yenilenebilir enerji sektöründe çalışan Işık, Darüşşafaka’nın yaşamında yarattığı değişimi başka çocukların da yaşayabilmesi için bağış yaptığını belirtiyor. Darüşşafaka Lisesi öğrencilerine yönelik düzenlenen mentorluk programında da mentor olarak görev aldığını belirten Işık, “Bir nebze de olsa maddi olarak böyle bir bağışta bulunabildiğim için çok mutluyum” diyor.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?