Darüşşafakalı genç araştırmacılar iş başında

 ›  Haberler  › ↓ 
arastirmaci-cocuk-haziran2014 (1).jpg
 
Araştırmacı Çocuk Merkezi iş birliğiyle Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda 2010'dan beri yürütülen Araştırmacı Çocuk Programı çalışmaları, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan Araştırmacı Çocuk Kulübü bünyesinde devam etti.
 
Genç araştırmacılar, hazırladıkları çalışmalarını, 10 Haziran 2014 tarihinde gerçekleşen Araştırmacı Çocuk Öğrenci Sunum Günleri’nde 6. ve 8. sınıf öğrencilerine, öğretmenlerine, okul müdürlerine ve yöneticilerine, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu üyelerine sunma fırsatı buldu ve onlardan gelen soruları yanıtladı.
 
arastirmaci-cocuk-haziran2014 (2).jpg
 
Öğrencilerin kendi ilgi alanlarından ve gözlemlerinden yola çıkarak yaptıkları araştırmalarında onlara Matematik Bölümü’nden Zeynep Cebelli ve Ümmü Topkara, Türkçe Bölümü’nden Derya Şakar Kurt ve Seda Ceyhan Polat, Fen Bölümü’nden Nihal Güneş, Sosyal Bilgiler Bölümü’nden Eylem Sarıkaya, Projeler Koordinatörü Meltem Ceylan Alibeyoğlu, Müdür Yardımcısı Neşe Eşer ve Araştırmacı Çocuk Merkezi'nden Dr. Derya Şahhüseyinoğlu rehberlik etti.
 
Öğrencilerin Araştırma Soruları:
 
• Antibiyotik kullanımının etkileri nelerdir? Okuldaki arkadaşlarımızın antibiyotik kullanımı konusundaki alışkanlıkları ne düzeydedir?
• Hitler'in Yahudi Soykırımı'nın nedenleri nelerdir? Kişilik yapısı açısından değerlendirilmesi
• Ermeni ve Türk ilişkileri: Ermeni ve Türk ilişkilerine eleştirel bakış açısı
• Ödev Yapma Alışkanlığı: Darüşşafaka öğrencilerinin ödev yapma konusunda yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerileri
• “Medusa” nın Yunan Mitolojisindeki Yorumu
• Leonardo Da Vinci’nin "Monalisa" tablosundaki şifreleme yöntemi nedir?
• Bitkilerin Suyu Temizleme Üzerindeki Etkileri
 
Tüm Haberlere Göz Atın