Darüşşafakalı engel dedektifleri iş başında

 ›  Haberler  › ↓ 
Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda MYP (Middle Years Programme) - Toplum ve Hizmet Çalışması kapsamında öğrencilerle “Engel Dedektifliği” projesi gerçekleştiriliyor.
 
engel-dedektifleri (2)_rsz.jpg
 
10 Mart'ta “Engel Dedektifliği” eğitimi alan Darüşşafakalı öğrenciler, toplumsal yaşam alanlarının herkese açık olabilmesi için, bu alanlarda mekân düzenlemelerinin ne gibi standartlara uygun olması gerektiğini öğrendi.
 
engel-dedektifleri (3)_rsz.jpg

Projenin ikinci ayağı olan “Engel Dedektifliği Saha Çalışması” ise 7 Mayıs Salı günü Elif Durak önderliğinde 7-D sınıfı öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Öğrenciler, ‘İstanbul’a Çık’ adlı organizasyondan Serin Ergezgin ve Cem Argun’la birlikte okulun ana kapısından başlayarak sırasıyla, otoparkı, okul bahçesine çıkan rampayı, yemekhane girişini, Mete Yılmaz Toplantı Salonu’nu, buradaki tuvaletleri ve eğitim binasını gezdi ve daha önce edindikleri bilgileri kullanarak bu mekânları erişilebilirlik açısından değerlendirdi.

engel-dedektifleri (4)_rsz.jpg
 
Üçüncü aşamada, öğrenciler, aldıkları notları ve önerilerini bir rapor haline  getirip okul yönetimine iletecek. Böylece Darüşşafaka'nın yaya dostu ve engelsiz bir okul olmasına katkıda bulunacaklar.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?