Darüşşafakalı Alkan, “Veli Bağışçısı” oldu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi’nden 2010 yılında mezun olan Nazlıcan Alkan, yaptığı bağışlarla Darüşşafaka Velilerini Arıyor Programı kapsamında “Veli Bağışçısı” oldu. Alkan’a sertifikası, 16 Ağustos’ta Cemiyet Merkezi’nde yapılan törenle Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya tarafından takdim edildi.

Darüşşafaka’dan sonra tam burslu olarak Yeditepe Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü’nü bitiren Alkan, dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesi arasında yer alan Belçika’daki KU Leuven Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Bu süreçte de Darüşşafaka Cemiyeti’nden burs desteği aldığını ifade eden Alkan, “Yüksek lisanstan sonra ülkeme döndüm ve iş aramaya başladım. Biraz zorlu bir süreçti. Ardından iş arama vizesiyle Almanya’ya gittim. Orada Dornier MedTech firmasına girdim. İki yıldır orada çalışıyorum.” dedi.

Darüşşafaka Lisesi’nden 2010 yılında mezun olan Nazlıcan Alkan, yaptığı bağışlarla Darüşşafaka Velilerini Arıyor Programı kapsamında “Veli Bağışçısı” oldu.
Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya ve Darüşşafaka bağışçısı Nazlıcan Alkan (DŞ'2010)

Darüşşafaka’ya bağış yapabilmekten ötürü büyük mutluluk duyduğunu ve bağış yapmaya devam edeceğini belirten Alkan, “Bu aslında bağış değil, borç ödeme… Ben vefa borcumu ödüyorum, ki öde öde de bitmez. Bugün neyim varsa, kimsem hepsi Darüşşafaka´nın sayesinde… Çünkü biz Darüşşafaka’da sadece eğitim almıyoruz. Burası sizi şekillendiriyor, burada büyüyorsunuz, arkadaşlarınız, aileniz oluyor. Öyle insan taşı toprağı özler mi?  Ben okulumun taşını toprağını özlüyorum. Mesela ne zaman rüyamda görsem günüm güzel geçiyor.” diye duygularını ifade ediyor.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?