Darüşşafaka’da 23 Nisan coşkusu

 ›  Haberler  › ↓ 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Darüşşafaka TİM Gösteri Merkezi’nde coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Darüşşafaka TİM Gösteri Merkezi’nde 27 Nisan Perşembe günü düzenlenen törenle kutlandı. 

Törene, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen törenin sunuculuğunu Ortaokulu öğrencileri Berke ve Eylül Seher yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan tören, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı’nın konuşmasıyla devam etti.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı

“Türkiye Cumhuriyeti’ne ve değerli emanetine sahip çıkmak, vatanımızı dünya arenasında en güçlü konuma getirmek için çalışarak olmalıdır. Emanete sahip çıkmak; eğitim öğretim alanında, bilim ve teknikte, tıpta, sporda ve sanatta, diğer tüm alanlarda uluslararası çapta başarılar elde ederek şanlı bayrağımızı gönderlere çektirmek olmalıdır.  Ülke sevginiz, bayrak sevdanız sizin güç kaynağınız olsun. İstiklal Marşı’nızı söylerken ve söyletirken aklınızdan vatanın toprakları, şanlı geçmişiniz ve geleceğe dair umutlarınız olsun.” diyen Ebru Arpacı; kendilerinden sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak sorumluluklarının olduğunu, öğrencilerin ise devraldıkları bu ülkeyi daha ileri taşımaları gerektiğini hatırlatarak sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Çocuklar Atatürk’ün size şu hitabını hiç unutmayın: ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.’ Bu söze göre davranın ve sevginin, demokrasinin tohumlarının atıldığı bu güzel günden ilham alarak, dünya geleceğinde hoşgörünün hâkim olması, barışın ve mutluluğun tesis edilmesi için çok çalışın.”

Ebru Arpacı’nın konuşmasından sonra sahneye çıkan Darüşşafaka Orkestrası, Vaya Con Dios müzik grubunun “Nah Neh Nah” adlı parçasıyla salonun coşkusunu bir kat daha artırdı.

Darüşşafaka Orkestra grubunun hemen ardından Ortaokul Öğrenci Meclis Başkanı Tuana Elif, sahneye çıkarak şunları söyledi:

Ortaokul Öğrenci Meclis Başkanı Tuana Elif

“Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olan Darüşşafaka’nın bir öğrencisi olarak görevimiz; amacı barış, kardeşlik ve ulusal egemenlik olan bu özel günü Ulu Önderimizin izinde kutlamaktır. Atalarımıza ve vatanımıza layık bireyler olmak, ülkemizi ileri götürmek, olabildiğince bilgilenmek bizi ulu önderin izinde, yolunda tutacaktır. Şehitlerimizden kalan emanete hayatımız boyunca sahip çıkarak onu bizden sonra gelecek nesillere, kardeşlerimize emanet edeceğiz. Türkiye’nin dört bir yanından gelmiş Darüşşafakalı çocuklar olarak bizler, bunu yapabilmek için bahsettiğim önemli noktalara her gün adım adım ilerliyoruz. Bu amacı gerçekleştirmek için çabalarken çevremize örnek olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu amaç uğruna çalışan her çocuğun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Tuana Elif’in konuşmasının ardından öğrencilerin hazırladığı teatral performansları büyük beğeni toplarken, Darüşşafaka Orkestrası’nın seslendirdiği “Rengârenk” ve “Yollarda Bulurum” adlı parçalar alkışlarla karşılandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması, Darüşşafaka Marşı hep birlikte söylenerek büyük bir coşkuyla sona erdi.

Darüşşafakalı öğrencilerin, Atalarının kendilerine armağan ettiği bu kutlu güne özel resmettikleri birbirinden güzel eserleri, Cemiyet ana girişinde sergilenmeye başladı.

 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?