Darüşşafaka’da 19 Mayıs şöleni!

 ›  Haberler  › ↓ 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağanı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Darüşşafaka’da öğrenci ve öğretmenlerin hazırladığı coşkulu bir törenle kutlandı.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, aynı zamanda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. Yılı, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Açık Futbol Sahasında coşkulu bir şekilde kutlandı.

17 Mayıs'ta düzenlenen törene, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’1982), Yönetim Kurulu Eski Başkanları M. Talha Çamaş (DŞ’1969) ile Zekeriya Yıldırım (DŞ’1962), Darüşşafaka yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri ve çalışanları katıldı.

10. sınıf öğrencileri Melike Zenginsoy ve Özay Kaan Avcı

Darüşşafaka Lisesi 10. sınıf öğrencileri Melike Zenginsoy ve Özay Kaan Avcı sunuculuğunu yaptığı tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’yla başladı.

12. sınıf öğrencisi Hikmet Coşkun
9. sınıf öğrencileri Latin Dans Gösterisi

Birbirinden etkileyici gösterilerin sergilendiği törenin ilk bölümünde 9. sınıfların Latin Dans Gösterisi ardından 12. sınıf öğrencisi Hikmet Coşkun "Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi"ni okudu. Darüşşafaka Spor takımları ise "Gençliğin Atatürk’e Cevabını" seslendirdi.

Darüşşafaka spor takımları yıl boyunca çeşitli yarışmalardan kazandıkları kupalarla yaptıkları geçit tüm Darüşşafaka ailesine gururlu anlar yaşattı.

Tören sonrası öğrenciler kendileri için kurulan oyun alanlarında keyifli oyunlar oynadı, ayrıca öğrenci takımları arasında Streetball Turnuvası yapıldı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?