Darüşşafaka’da 19 Mayıs, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkusu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka’da 19 Mayıs, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı; 26 Mayıs 2023 Cuma günü, Darüşşafaka’da düzenlenen coşkulu törenle kutlandı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağanı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Darüşşafaka açık futbol sahasında öğrenci ve öğretmenlerin hazırladığı törenle kutlandı.

Büyük bir özveriyle hazırlanan törene Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Oğuz Güleç, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Eski Başkanı Talha Çamaş, Darüşşafaka Cemiyeti yöneticileri, Darüşşafaka Rezidanslarında yaşayan bağışçılar, veliler, öğretmenler, öğrenciler ve değerli oyuncular Ceyda Kasabalı ile Fırat Albayram katıldı.

Türk spor tarihine başarılarıyla damga vuran ve adlarından söz ettiren Darüşşşafakalı sporculara ithaf edilen tören; ilçe, il ve Türkiye genelinde başarı gösteren atletizm, badminton, basketbol, futbol, voleybol ve satranç takımlarının kazandıkları kupalar eşliğinde meşale yürüyüşüyle başladı. Ardından saygı duruşu yapıldı ve hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Müdürü Ebru Arpacı’nın günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmadan sonra Lise Psikolojik Danışmanlık ve Rehber Öğretmeni Tolgahan Sancar tarafından “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” okundu.

9, 10 ve 11. sınıfların görev aldığı bando takımı İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşı ile heyecan yaratırken, 11. sınıfların sunduğu halk oyunları gösterileri alkışlarla karşılandı. Rock Orkestra grubunun seslendirdiği şarkıların ardından 9. sınıfların dans gösterisi ilgiyle izlendi ve Korkma Oratoryosu’nun “İstiklâl Marşı” performansı, törende farklı duyguların yaşanmasına neden oldu.

9, 10 ve 11. sınıfların jimnastik gösterisi coşkuyu yükseltirken tören, etkinliğe katılan tüm Darüşşafakalıların hep birlikte söylediği Darüşşafaka Marşı ile son buldu.

 

 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?