Darüşşafaka yine zirvede!

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) tarafından düzenlenen 12. Kurumsal Yönetim Zirvesi’nde verilen Kurumsal Yönetim Ödülleri kapsamında notunu 9.5’e yükselterek bir kez daha sivil toplum örgütü kategorisinde birinci oldu. 

Bu yıl “Kurumsal Yönetim İçin: Değişim-Denge-Değer” ana temasıyla Sabancı Center’da gerçekleştirilen zirvenin ardından düzenlenen ödül töreninde, beş kategoride toplam yedi şirket ve üç sivil toplum kuruluşuna (STK) ödül verildi.

“Kendi geleceklerini ve ülke yararını sağlam temellere inşa eden kurumlar…”

Kurumsal Yönetim Ödülleri ile Türkiye’de bu alanda var olan iyi uygulamaları özendirmeyi hedeflediklerini vurgulayan TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, dernek olarak; halka açık şirketlerin yanı sıra halka açık olmayan şirketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının da kurumsal yönetim anlayışını içselleştirmek konusunda son derece kararlı adımlar attıklarına memnuniyetle tanık olduklarını söyledi ve ekledi, “Gösterdikleri çabayla hem kendi geleceklerini hem de ülkemizin yarınını çok daha sağlam temeller üzerinde ve kurumsal yönetim ölçeğinde şimdiden inşa etmeye başlamış olan tüm kurum ve kuruluşlarımıza TKYD adına teşekkür ederim. Kurumsal yönetim konusundaki farkındalığın gelecek yıllarda daha geniş kitlelere ulaşacağına, kurum ve kuruluşların bu yolda değerli adımlar atacaklarına ve paydaşları açısından güvenilirlik algılarının altını çizeceğine inanıyoruz.”

12. Kurumsal Yönetim Zirvesi kapsamında 21 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilen törende Darüşşafaka Cemiyeti’nin ödülünü Cemiyet Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu aldı.

Her yıl yükselen puan

Darüşşafaka, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından 2014 yılında 4. Kurumsal Yönetim Ödülleri kapsamında ödüle layık görülmüş ve ödül kazanan ilk sivil toplum kuruluşu olmuştu.

2013 yılında kurumsal yönetim derecelendirme çalışması yaptırarak yönetiminin şeffaflığını, hesap verebilirliğini ve sürdürülebilirliğini belgeleyen ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, her yıl notunu yükselterek 2018 yılında 9,5'e ulaştı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?