Darüşşafaka yeni öğrencilerini seçiyor

 ›  Haberler  › ↓ 
sinav haber cocuklar.jpg
 
Bir buçuk asırdır eğitimle yaşamları değiştiren ve kuruluşundan bu yana sınavla öğrenci kabul eden Darüşşafaka’nın 2014 yılı sınav takvimi açıklandı. Buna göre 6 Ocak’ta başlayan Darüşşafaka Sınavı’na başvurular, 28 Mayıs’ta sona erecek ve sınav, 1 Haziran’da yapılacak. Yeni öğrencileriyle 150 yıllık köklü ve büyük ailesini genişletmeye hazırlanan Darüşşafaka, eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye genelinde koşullarına uyan 13 bin 900 çocuğun hepsine ulaşarak, sınava girmelerini sağlamak için yoğun bir çalışma yürütüyor. Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi koşulları iyi bir eğitim almasına olanak tanımayan, ilkokul 4. sınıf öğrencilerinin katılabildiği sınav, bu yıl Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van olmak üzere toplam 20 ilde düzenleniyor. Talep edilmesi halinde bu merkezlerin dışından sınava başvuran öğrencilerin ulaşımlarını da Darüşşafaka Cemiyeti üstleniyor.
 
Hedef: 13.900 potansiyel adaya ulaşmak
 
bagis kamp11.jpgsinav2014_1.jpg
 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da potansiyel adaylara ulaşabilmek için yürüttüğü kampanyanın startını veren Darüşşafaka, tüm adayların ismine hazırladığı sınav davetiyelerini, okul tanıtım dosyasıyla birlikte şubat ayında adaylara gönderecek. 1-10 Nisan tarihleri arasında Darüşşafaka’da görev yapan eğitmenler, Darüşşafakalılar ve dostları, potansiyel öğrencilere, öğretmenlerine ve velilerine birebir ulaşabilmek için yollara düşecek ve 25 ilde sınav tanıtım toplantısı düzenleyecek. Bunların yanı sıra Darüşşafaka Sınavı’nın duyurusunu yapan ilan ve kamu spotlarının ulusal ve yerel medya organlarında yer almasına yönelik iletişim çalışmalarına ağırlık verilecek. Hedef; potansiyel 13.900 öğrenciyi ve ailelerini Darüşşafaka Sınavı’ndan haberdar etmek. Türkçe ve İngilizceyi iyi kullanabilen, ikinci yabancı dilde iletişim kurabilen, çağdaş, özgüvene sahip, öğrenerek kendini geliştiren, değişime ve küreselleşmeye uyum sağlayabilen, yaşamının her alanında fark yaratan gençler yetiştirmeyi hedefleyen Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na giriş sınavı için; babası veya annesi hayatta olmayan, ailesinin maddi durumu iyi bir eğitim için yetersiz olan, 2003 ve sonraki tarihlerde doğmuş, sağlık açısından yatılı okula kabulüne sakınca bulunmayan, T.C vatandaşı adayların, 28 Mayıs 2014 tarihine kadar gerekli belgeleri Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na bizzat ya da posta yoluyla ulaştırması gerekiyor.
 
bagis spot2.jpg
 
Ortaokul 1. sınıftan başlayarak liseden mezun oluncaya kadar parasız ve yatılı eğitim veren Darüşşafaka Eğitim Kurumları Sınavı’na girmek isteyen öğrenciler, www.darussafaka.k12.tr  adresindeki formu doldurarak da başvuru yapabiliyor. Darüşşafaka Ailesi’ne katılacak 120 yeni öğrenciyi belirleyecek sınav iki aşamadan oluşuyor ve öğrencilerin zihinsel ve yaratıcı düşünme yeteneğini değerlendiriyor. Darüşşafaka Giriş Sınavı’nda öğrencinin bilgi düzeyi yerine yeterliliklerinin ön plana çıkması hedefleniyor. Öğrenciler bir bütün olarak değerlendirilerek kendilerine sunulan eğitimle eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerinin, duygusal ve sosyal becerilerinin geliştirilmesi ve böylece sadece okulda değil aynı zamanda yaşamda da başarılı bireyler olarak yetiştirilmeleri amaçlanıyor.
 
Kolej seviyesinde eğitim
 
bagis kamp18.jpgbagis kamp20.jpg
 
İstanbul Maslak’taki modern kampüsünde öğrencilerine, Avrupa Birliği (AB) standartlarında eğitim olanağı sunan Darüşşafaka’da sınıflar, en fazla 24 öğrenciden oluşuyor. Öğretmen başına ortalama 6 öğrenci ve her altı öğrenciye bir bilgisayar düşüyor. Her derslikte projektör, perde ve ses sistemleri bulunuyor. İngilizce eğitime 1955 yılında geçen Darüşşafaka’da öğrenciler, ikinci yabancı dil olarak Fransızca veya Almanca öğreniyor. Öğrencilerin yaşayarak öğrenmesini desteklemek amacıyla fizik, kimya, fen bilimleri, bilgisayar gibi dersler, laboratuvar ortamında yapılıyor. Darüşşafaka’da MEB müfredatının yanı sıra öğrencilere bilimsel düşünme ve yöntem becerisi kazandırmayı hedefleyen “Araştırmacı Çocuk Programı” ile disiplinler arası planlama, bütünsel öğrenme ve kriter odaklı değerlendirme yetisini kazandırmayı hedefleyen Bakalorya Orta Yıllar Programı (MYP) gibi farklı programlar da uygulanıyor. Ayrıca; öğrencilerin eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeleri için “düşünme eğitimi”, dördüncü sınıftan itibaren satranç ve drama gibi dersler, Türkçe ve İngilizce Yazı Atölyesi, okuma saati gibi atölye çalışmaları yapılıyor.
 
Öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimi önemli
 
bagis kamp25.jpgsinav2014_5.jpg
 
Akademik gelişim kadar kültürel ve sosyal gelişime de önem verilen okulda öğrencilerin bilimsel, kültürel, sosyal, sanatsal, sportif etkinliklere aktif katılımı, okul içinde ve dışındaki etkinlikleri izlemeleri, sosyal sorumluluk projeleri yürütmeleri, sanatın bir dalına yoğunlaşmaları, bir enstrüman çalmaları ve bir spor dalıyla uğraşmalarına olanak tanınıyor. Bu doğrultuda Mekatronik, Astronomi, MUN, Çince, Fotoğraf, Akıl Oyunları, Animasyon Robot Kulübü gibi 80 farklı sosyal kulüp öğrencilerin yeteneklerini keşfedip geliştirmeleri için faaliyet gösteriyor. Öğrenciler, okula başladıkları andan itibaren bir müzik enstrümanının eğitimini almaya ve bir spor dalıyla ilgilenmeye başlıyor. Bugün Darüşşafaka’da okuyan öğrencilerin 684’ü lisanslı sporcu, 690’ı ise bir enstrüman çalıyor. Boş vakitlerini havuz, basketbol, futbol, voleybol sahaları, tenis kortları, jimnastik ve kondisyon salonlarında spor yaparak değerlendirebilen öğrenciler, her ders yılında bilim, matematik, spor, sanat, İngilizce, edebiyat gibi farklı branşlardaki yerel, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılıyor.
 
7/24 yaşayan okul
bagis spot6.jpg
 
Darüşşafaka’da hafta sonunu da kampus içinde geçiren, yani geçmişten günümüze ulaşan tabiriyle “daimi” öğrenciler için pek çok etkinlik organize ediliyor. Öğrenciler cumartesi günlerini genel olarak kampüs içinde yapılan enstrüman, keçe, halk oyunları, satranç, yüzme, tenis, yoga gibi etkinliklerle geçiriyor. Pazar günleri ise daimi öğrenciler için kültür-sanat gezileri, sahil yürüyüşü, balık tutma, buz pateni, bowling, tiyatro, sinema gibi okul dışı etkinlikler düzenleniyor. Aileleri İstanbul ve yakın illerde ikamet eden Darüşşafaka öğrencileri, yani “evciler” ise, hafta sonlarını ailelerinin yanında geçiriyor. Bugün Darüşşafaka’da okuyan 939 öğrencinin yaklaşık yarısı İstanbul dışından geliyor ve daimi olarak okulda kalıyor.
 
Eğitimle değişen yaşamlar
bagis kamp24.jpgsinav2014_2.jpg
 
150 yıllık tarihi boyunca sayısız çocuğun yaşamını eğitimle değiştiren Darüşşafaka’nın mezunları arasında matematikçi Salih Zeki, ultrasonografinin öncüsü Prof. Dr. Adnan Sokullu, ressam Mahmut Cûda, Muhittin Sebati, Türk edebiyatının kilometre taşlarından Ahmet Rasim, Türkiye’nin ilk çocuk psikiyatrı Prof. Dr. Rıdvan Cebiroğlu, matematikçi Mehmet İzzet, edebiyat eleştirmeni Berna Moran, bestekâr Kazım Uz, edebiyatçı İsmail Sefa, Cumhuriyet tarihinin ilk şehir tarihçisi ve Türk belediyeciliğinin önemli ismi Osman Nuri Ergin, tiyatro sanatçısı İhsan Devrim, Başbakanlık Müsteşarı ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Necdet Seçkinöz, inşaat mühendisi ve eğitim dünyasının büyük ismi Fettah Aytaç, oyuncu ve yönetmen Tolga Aşkıner, karikatürist Tekin Aral, müzisyen Reşat Aysu gibi pek çok isim var.  Şimdi Darüşşafaka, yaşamını değiştireceği yeni öğrencilerini arıyor.
 
2013 yılı Darüşşafaka Sınavı’nın ilk üçü: Ulaş, Taylan, Yunus Emre
 
PSY_1683a-2.jpg
 
Darüşşafaka’nın 2 Haziran 2013 Pazar günü Türkiye’nin 20 ilinde düzenlediği sınava katılan 1.897 aday arasında Antalya’dan Ulaş Tüzer birinci, Bursa’dan Taylan Uçar ikinci ve İstanbul’dan Yunus Emre Kavucuk üçüncü oldu. Ortaokul 1. sınıftan üniversiteye kadar eğitim hayatlarına Darüşşafaka’da sürdürecek olan Ulaş Tüzer, Taylan Uçar ve Yunus Emre Kavucuk, 2013’te Darüşşafaka’ya kabul edilen 75 çocukla birlikte 9 Eylül’de yaşamlarında yeni bir sayfa açtı. Darüşşafaka’daki birinci dönemlerini geride bırakmaya hazırlanan Ulaş, Taylan ve Yunus Emre ile bir araya geldik ve yeni yaşamlarını konuştuk.
 
Ulaş Tüzer: "Darüşşafaka’daki öğretmenlerim gibi öğretmen olacağım"
 
Ulas Tuzer.jpgDarüşşafaka Ortaokulu 5G sınıfı öğrencisi Ulaş Tüzer, 2 Haziran 2013 tarihinde Darüşşafaka Giriş Sınavı’na Antalya’da girdi ve 1.897 aday arasından birinci oldu. Yeni yuvasına başarılı bir başlangıç yapan Ulaş, annesinin teşvikiyle Darüşşafaka sınavına girdiğini söylüyor: “Darüşşafaka Sınavı’ndan ilk kez annem bahsetti. Ben de çalıştım. İyi ki söylemiş. Çünkü Darüşşafaka’dan önce iki farklı okulda eğitim gördüm ama ikisi de Darüşşafaka gibi değildi. Burası çok özel bir okul…” Darüşşafaka’da en çok sevdiği derslerin matematik ve İngilizce olduğunu belirten Ulaş, “Buradaki öğretmenler de çok farklı… Hep bizlerle ilgileniyorlar, bizlere çok iyi bakıyorlar. Ben de gelecekte öğretmen olacağım, tıpkı Darüşşafaka’daki öğretmenlerim gibi” diyor. Darüşşafaka’da her türlü sportif faaliyeti gerçekleştirebilmekten ötürü büyük mutluluk duyduğunu vurgulayan Ulaş’ın en büyük tutkusu ise masa tenisi… Darüşşafaka’da bu tutkusunun peşinden giderek yeteneğini geliştirme olanağı bulan Ulaş, “Burada masa tenisi takımındayım. Eski okulumda masa tenisi takımı yoktu. En sevdiğim spor dalı. Eğlenceli… İki gün önce maçlara gittik” diye heyecanla anlatıyor. Ulaş’ın Darüşşafaka’daki tek derdi annesine duyduğu özlem… Bununla birlikte Daçka’da dolu dolu geçen günlerin bu özlemi azalttığını söylüyor ve ekliyor: “Burada hafta içi ve sonu sayısız etkinlik düzenliyor. Hafta sonu etkinlikleri sayesinde İstanbul’u tanımaya başladım. Ayrıca çok güzel arkadaşlıklarımız oluştu…”  2014’te Darüşşafaka’ya giriş koşullarını taşıyan tüm 4. sınıf öğrencilerini sınava girmelerini tavsiye eden Ulaş, “Çünkü çok iyi bir okul, eğitimi çok iyi. Spor dalları da çok fazla… Gelecekleri için bu fırsatı değerlendirsinler” diyerek sözlerini noktalıyor.
 
Taylan Uçar: “Darüşşafaka dünyaya açılan bir kapı”
 
Taylan Ucar.jpgDarüşşşafaka sınavını ikincilikle kazanan Bursalı Taylan Uçar, Darüşşafaka’nın ilk kez geçen sene kabul ettiği annesi hayatta olmayan öğrencilerden… Sınava öğretmeni ve babasının teşvikiyle giren Taylan, “Darüşşafaka sınavıyla ilgili öğretmenim babamı okula çağırdı. Ardından Darüşşafaka’dan tanıtım CD’leri, broşürler geldi. Tanıtım dokümanlarını babamla inceledik, ikimiz de çok beğendik. Bu nedenle şansımı demeye karar verdim. Babam da ‘Sınava gir, eğer kazanırsan, gidip gitmemek sana kalmış’ dedi ve son kararı bana bıraktı. Sınavı kazanınca ben de kararımı gelmekten yana kullandım. Burada geçen dört ayın sonunda iyi ki de gelmişim ve Darüşşafaka Ailesi’ne katılmışım” diyor. Sınavda ikinci olduğunu öğrendiğinde çok mutlu olduğunu söyleyen Taylan, Darüşşafaka Giriş Sınavı’nı bir dikkat sınavı olarak tanımlıyor ve “Bayağı test çözmüştüm ama çözmeme de gerek yokmuş” diye konuşuyor. Darüşşafaka’ya ilk geldiğimde okulu çok beğendiğini ancak alışamamaktan korktuğunu belirten Taylan, “Buraya geldiğimde, Cemiyet binasını okul sanmış, merdivenlerden çıkınca karşıma okul binası çıkınca şaşırmıştım. Kampüsü gezdikçe ne kadar büyük olduğunu gördüm ve kaybolmaktan korktum. İlk günler babam yanımdaydı. Babamla geziyordum, spor sahasına beraber gidiyorduk, babam tribünde oturup beni izliyordu, futbolu çok sevdiğim için futbola yazıldım.” diye ilk günlerini anlatıyor. Taylan tam bir futbol aşığı… Fenerbahçeli. Kahramanı ise Ronaldo… Darüşşafaka futbol takımında oynuyor. Haftanın iki günü antrenmanları var. Futbol oynarken “Mutluluk duyuyorum, güzel goller attığımda ya da bomboş kaleyi kaçırdığımda çok gülüyorum… Bir de futbol oynarken, hep en iyi olmaya çalışırım” diyor. Yaptığı işte en iyi olmaya çalışan Taylan’a eski öğretmeni de “Gözün hep yükseklerde olsun, senden çok umutluyum” dermiş. Bu nasihati dinleyen Taylan,  gelecekte cerrah olmayı istiyor. Darüşşafaka’yı “İyi ders, iyi spor, iyi bir meslek sahibi olmak, arada bir yurt dışına gidebilmek” olarak tanımlayan Taylan’ın hedefleri arasında yurt dışında eğitim görmek de var. Darüşşafaka’nın dünyaya açılan bir kapı olduğunu düşünüyor. “Darüşşafaka’nın verdiği diploma dünyaca geçerliymiş. Yurt dışında da çalışabilirim. Her ülkeyi gezip, yurt dışında da iş kurabilirim mesela” diyor. Taylan, Darüşşafaka’ya giriş koşullarını taşıyan öğrencilere de şu tavsiyede bulunuyor: “Çok güzel bir okul, sporu güzel, eğitimi güzel, eminim onların okuduğu okullar da kendilerine göre dünyanın en güzel okuludur… Ama bir gelip görmelerini tavsiye ediyorum. Benim beğeneceklerinden şüphem yok.”
 
Yunus Emre Kavucuk: “Bu okulun her şeyi çok güzel”
 
Yunus Emre Kavucuk.jpgYunus Emre Kavucuk, İstanbullu... 10 yaşında… O da kaderini değiştiren sınava 2 Haziran’da girdi ve üçüncü oldu. Sağlık kontrolü için geldiği andan itibaren Darüşafaka’ya alıştığını söyleyen Yunus Emre, birinci dönemin sonuna yaklaşırken hayatından memnun. Derslerini, öğretmenlerini ve arkadaşlarını çok seviyor. Ailesi İstanbul’da olduğu için hafta sonlarını evinde geçiriyor: “Şimdiden bir sürü arkadaşım oldu, okulda zaman çabuk geçiyor” diyor.  Yüzme dersinden çıkıp söyleşimize gelen Yunus Emre, Darüşşafaka’yla tanışma öyküsünü şöyle anlatıyor: “Böyle bir okul olduğunu bilmiyordum. Eskiden burada çalışan bir akrabam var. Bana, o söyledi.  Yatılı okul olduğunu duyunca başlangıçta gelmek istemedim. Sonra internetten araştırınca hayran kaldım. Çok büyük. Ta 1800’lerden kalma. O akrabamız bizi buraya getirdi. Tüm sınıfları gezdik, katları dolaştık, spor salonuna, futbol sahasına gittik. O kadar çok beğendim ki gece gündüz sınava çalışmaya başladım. Sınav günü geldi, çok heyecanlıydım… Sınav çok zor geldi, kazanamam diye düşünüyordum. Ardından Darüşşafaka’dan telefon geldi, annem sevinçle bana sarıldı ve ‘kazanmışsın’ dedi.  Üçüncü olduğumu öğrenince daha da mutlu oldum.” Çizim yapmayı seven Yunus Emre ileride mimar olmak istiyor.Dersleri çok iyi... İngilizce dersini çok seviyor: “Öğretmenlerimiz çok iyi. Çok iyi davranıyorlar, çok iyi anlatıyorlar, her şeyin üstünde duruyorlar. Bizi dinliyorlar. Rehberlik dersinde öğretmen, bir şey olduğunda gelip anlatabilirsiniz diyor” şeklinde okulundaki eğitimden memnuniyetini ifade ediyor. Bu dönem Yunus Emre’yi en mutlu eden olay, rehberlik dersinde öğretmenlerinin ona “muhteşemsin” demeleri olmuş.  “Bu okulun her şeyi çok güzel” diyen Yunus Emre, Darüşşafaka’ya girmesinde emeği geçen eski okulundaki öğretmenine özellikle teşekkür ediyor: “Eski öğretmenime bir okul varmış, yatılıymış ve çok güzel dedim. ‘Kimden duydun’ diye sordu. Akrabamdan duyduğumu söyledim. O da ‘akrabana sor okulun ismi neymiş’ dedi. Darüşşafaka ismini ilk önce pek söyleyemedim, bu nedenle kâğıda yazıp, öğretmene götürdüm. Öğretmenim Darüşşafaka ismini görür görmez ‘burası çok güzel bir okul, kesinlikle girmen lazım. Sınava hazırlanman için sana yardım edeceğim’ dedi.”  Darüşşafaka’ya giriş koşullarını taşıyan ilkokul 4. sınıf öğrencilerine ise “Darüşşafaka Giriş Sınavı’na girsinler çünkü eğitimi çok güzel... Mesela İngilizce çok ağırlıklı, koridorlarda bile her yazının altında İngilizcesi verilmiş” mesajını gönderiyor.
 
Darüşşafaka Sınavı’na girecek öğrencilerde aranan koşullar
 • Babasının ya da annesinin hayatta olmaması,
 • Ailesinin maddi durumunun iyi bir eğitim için yeterli olmaması,
 • 2003 ve sonrası doğmuş olması (Yaş düzeltmesi geçersizdir.)
 • 2013-2014 Eğitim – Öğretim Yılında ilkokul dördüncü sınıf öğrencisi olması,
 • Sağlık ve diğer yönlerden yatılı okula kabulünde sakınca bulunmaması,
 • T.C. vatandaşı olması..

 

 
Sınav kaydı için gerekli belgeler

 

 • Adayın okumakta olduğu okul müdürlüğünden alınacak ve İlkokul 4. sınıf öğrencisi olduğunu gösteren imzalı ve mühürlü belge (Okul karnesi kabul edilmez.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Vukuatlı Aile Nüfus Kaydı örneği (Suret, fotokopi, muhtar belgesi, ölüm tutanağı kabul edilmez.)
 • 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf
 • Başvuru formu

ÖNEMLİ NOT:

 • 1. Aday kaydı için
  İstenen belgelerin eksiksiz ve doğru olarak Darüşşafaka Ortaokulu’na ulaştırılması gerekir.
 • 2. Kesin kayıt hakkı
  • Öğrencilerin,  sınavı kazandıktan sonra kendilerine bildirilen tarihlerde sağlık kuruluna girmek üzere okula gelmelerine,
  • Sağlık kurulunun öğrencinin yatılı okula kabulüne bir engel olmadığına ilişkin rapor vermesine,
  • Darüşşafaka’nın belirlediği tarihlerde yapılacak olan mali durum araştırmasının sonucuna bağlıdır. 
Sınav merkezleri
 • Adana: (İsmet İnönü İlk Ve Ortaokulu) Tel: (0-322) 453 73 12
 • Ağrı: (Şeyh Edebali İlkokulu) Tel: (0-472) 215 12 16
 • Ankara: (Metin Emiroğlu İlkokulu) Tel: (0-312) 223 54 79
 • Antalya: ( Başöğretmen Atatürk Ortaokulu) Tel:  (0-242) 312 66 70-71
 • Bursa: (Setbaşı Ortaokulu) Tel: (0-224) 327 75 12
 • Denizli: (Gazi İlkokulu) Tel: (0-258) 216 18 35 / 241 75 13
 • Diyarbakır: (Ali Emiri Ortaokulu) Tel: (0-412) 228 05 51 – 52
 • Erzurum: (İsmetpaşa İlkokulu) Tel: (0-442) 234 78 67
 • Gaziantep: (Abdullah Kepkep İlkokulu) Tel: ( 0-342) 230 31 43
 • İstanbul: (Darüşşafaka Eğitim Kurumları) Tel: (0-212) 286 22 00
 • İzmir: (Merkez Halit Bey  İlkokulu) Tel: (0-232) 262 47 22
 • Kayseri: (Besime Özdereci İlk Ve Ortaokulu) Tel: (0-352) 223 41 46 / 223 22 35
 • Konya: (Mümtaz Koru Ortaokulu) Tel: (0-332) 351 12 22
 • Malatya : (Fırat İlkokulu) Tel: (0-422) 321 11 55
 • Mersin: (İleri Ortaokulu ) Tel: (0-324) 237 12 30
 • Samsun: (Merkez Alparslan İlkokulu) Tel: (0-362) 231 10 42
 • Sivas:  (Behrampaşa Ortaokulu) Tel: (0-346) 221 22 77
 • Şanlıurfa : (Bahçelievler İlk Ve Ortaokulu ) Tel: (0-414) 314 85 14
 • Trabzon: (Cudibey Ortaokul)   Tel: (0-462) 321 12 94 / 321 98 66)
 • Van: (Hüsrev Paşa İlk Ve Ortaokulu)  Tel: (0-432) 216 12 23  

İletişim
Darüşşafaka Caddesi No:14 34457 Maslak – İSTANBUL
Tel: ( 0 212 ) 286 22 00 -  14 HAT 
Faks: ( 0 212 ) 286 31 77
http://www.darussafaka.k12.tr/Darussafaka/Sayfalar/Darussafaka-Sinavi.aspx

 

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?