Darüşşafaka, yeni ders yılına hazırlanıyor

 ›  Haberler  › ↓ 
ogretmentoplantisi_20082014_1.JPG

Darüşşafaka Lise Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu ile Ortaokul Müdürü Ayşe Görey'in ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekili Adnan Dovan, Yönetim Kurulu Üyesi Beşir Özmen de katıldı.
 
ogretmentoplantisi_20082014_3.JPG

Yeni ders yılı öncesi buluşan eğitimcilere seslenen Ortaokul Müdürü Ayşe Görey, "Darüşşafaka'da 2014-2015 eğitim-öğretim yılına başlamanın sevinci ve heyecanı içindeyiz. Heyecanlıyım çünkü hep birlikte yeni başarılara imza atacağız, çeşitli projeler ve etkinlikler gerçekleştireceğiz ve öğrencilerimizde yeni ufuklar açacağız. Bilirsiniz; sıradan öğretmen anlatır, iyi öğretmen açıklar, yetenekli öğretmen yapar, gösterir, gerçek öğretmen esin kaynağı olur, ufuk açıcı, yüreklendirici olur. Gerçek öğretmenler olarak başaracağımıza inanacağız ve inandığımız için başaracağız" dedi.
 
ogretmentoplantisi_20082014_2.JPG
Ardından söz alan Nevzat Kulaberoğlu, Darüşşafaka Lisesi 2014  yılı mezunlarının üniversite sınavında sağladığı başarıya değindi ve bu başarıda emeği bulunan tüm eğitimcileri kutladı.
 
ogretmentoplantisi_20082014_4.JPG

Talha Çamaş ise akademik kadroya şöyle seslendi: "Ülkemizin eğitim alanındaki en eski sivil toplum kuruluşunda çalışmanın, pek çok açıdan çok önemli bir emanetin sorumluluğunu almak olduğunu düşünüyorum. Bu sorumluluğun büyük kısmı da sizlerin omuzlarında… 10 yaşında bizlere emanet edilen çocuklarımızı; geleceğin liderleri arasında yer almış, Darüşşafakamızın değerlerini yaşam alışkanlıkları arasına sokmuş, başarılı ve gelecekte ihtiyaç duyacağı temel becerileri kazanmış, mutlu, sağlıklı bireyler halinde mezun etmek için, hepimiz aslında birer söz vermiş oluyoruz. Bu emaneti yani öğrencilerimizi; özenerek, her birinin biricik olduğunu göstererek, potansiyellerini en üst düzeyde geliştirerek ve bu sorumluluğu uygun fırsatlarda paylaşarak korumak, hepimizin, yazılı olmasa da verdiği bir söz..."
 
ogretmentoplantisi_20082014_5.JPG

Darüşşafaka'nın akademik kadrosuna katılan yeni öğretmenlerin kendilerini tanıttığı etkinlik, Darüşşafaka tanıtım filminin gösterimiyle sona erdi.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?