Darüşşafaka YDK Eski Başkanı Hüsamettin Kavi vefat etti

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu’nun 2017-2021 yılları arasında başkanlık görevini üstlenen, Darüşşafaka Cemiyeti’nin değerli üyesi Hüsamettin Kavi, 72 yaşında hayatını kaybetti.

Fikir ve deneyimleriyle her zaman Darüşşafaka'nın ve öğrencilerinin yanında olan Kavi, 28 Mayıs’ta yapılan Yüksek Danışma Kurulu toplantısında başkanlık görevini gönüllü olarak Talha Çamaş’a devretmişti.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç
Hüsamettin Kavi
Prof. Dr. Nilüfer Eğrican

 

 Cemiyetimiz ve öğrencilerimiz adına harcadığı gönüllü mesailer için Kavi’ye sonsuz teşekkür ediyor, Allah’tan rahmet diliyoruz.

Hüsamettin Kavi kimdir?

1950 yılında İstanbul’da doğan Hüsamettin Kavi, 1972’de İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.  1975 yılında askerlik hizmetini tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı.

1978 yılına kadar inşaat sektöründe çeşitli faaliyetlerde bulundu. 1978 yılında Kavi Kablo ve Emaye Bobin Teli San. AŞ’de göreve başladı. 1989-2002 yılları arasında şirketin genel müdürlüğünü yaptı. Kavi, Aralık 2002’de kurulan ortak girişim şirketi BEMKA AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

1987 yılından sonra İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyeliği, 1993-2001 yılları arasında ise dört dönem İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

2001-2009 yılları arasında İSO Meclis Başkanlığı yapan Kavi, İSO Meclisi Onur Üyesi olarak görevine devam etti. Temmuz 2014’te Mapfre Genel Sigorta AŞ Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

2010 yılında kurulan çimento, enerji, demir çelik ve cam sektörlerinde mühendislik, proje, uygulama , temsilcilik ve  danışmanlık hizmetleri veren GTE End. Sistemleri AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü.

Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu ve Konuşmacı Platformu üyesi olan Kavi, 16 Eylül 2022’de vefat etti.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?