Darüşşafaka YDK 28. kez toplandı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu’nun 28. toplantısı yapıldı

Fikir ve deneyimleriyle Darüşşafaka'nın yanında olmak isteyen kamuoyu önderlerini buluşturan Yüksek Danışma Kurulu (YDK), 2018 yılının üçüncü toplantısını, 20 Ekim Cumartesi günü Hüsamettin Kavi’nin başkanlığında yaptı. 

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Talha Çamaş, Darüşşafaka YDK Başkanı Hüsamettin Kavi ve YDK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. A. Nilüfer Eğrican

Türkiye İş Bankası Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıya, 44 YDK Üyesi'nin yanı sıra, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekilleri Hakan Tahiroğlu ve Bülent Topbaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Fırat Tekin, Mustafa Uğur Demirci, Prof. Dr. Esra Ekmekçi, Erman Süsler, Tayfun Öktem, Oğuz Güleç, Hakan Okçal, Zeynep Necipoğlu, Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Senem Başyurt, Darüşşafaka Lisesi Müdürü Ayşe Görey, Ortaokul Müdürü Şule Uyar, Yaşam Müdürü Mehmet Fahri Özbey, Genel Sekreter Yardımcıları Burçak Karakaya ve Özlem Aslan katıldı.

27. YDK toplantısının sonuçlarının görüşülmesiyle başlayan toplantıda Yüksek Danışma Kurulu’nun yeni üyeleri CEFIC CEO'su, Aerium Türkiye Başkanı, Alışveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği (AYD) Kurucu Üyesi Anthony Khoi, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Üyesi, Arçelik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Ökten, Unicredit Romania Yönetim Kurulu Üyesi Nazan Somer Özelgin ve Türkiye İş Bankası A.Ş. Kurumsal İletişim Koordinatörü ve Genel Sekreteri Suat Sözen takdim edildi. 

Anthony Khoi toplantıda söz alırken

Toplantının “Öğrencilerimizi ve Mezunlarımızı Dinliyoruz” adlı bölümünde, Darüşşafaka Lisesi’nden iki öğrenci ve üniversite eğitimlerini sürdüren iki genç Darüşşafaka mezunu, üyelerle söyleşi yaptı. 

9. sınıf öğrencisi Ecem Küpçü, 10. sınıf öğrencisi Efe Güney, Darüşşafaka 2015 mezunu ve Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi Tuğçe Yıldız ile Darüşşafaka 2016 mezunu ve Mimar Sinan Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü 3. sınıf öğrencisi Anıl Doğan Albayrak, kendilerini tanıtarak Darüşşafaka’daki yaşamlarını anlattı. Bu yuvanın hayatlarını nasıl değiştirdiğine değinen Daçkalılar, gelecek için hedeflerinden de bahsetti.

Anıl Doğan Albayrak, Tuğçe Yıldız, Ecem Küpçü, Efe Güney

Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Şule Uyar Darüşşafaka’ya bu yıl yeni başlayan öğrenciler hakkında üyeleri bilgilendirirken, Darüşşafaka Lisesi Müdürü Ayşe Görey ise 2018 yılı mezunlarının üniversiteye yerleşme durumları hakkında sunum yaptı.

Şule Uyar

Ayşe Görey

Genel Sekreter Yardımcısı Özlem Aslan’ın “2018 3. Çeyrek Dönem Mali Durumu” hakkında bilgi vermesinden sonra Hüsamettin Kavi tarafından YDK çalışma gruplarının yeni yapısı ve çalışma esasları anlatıldı.

Özlem Aslan

Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya ise üyelere, kaynak geliştirme ve iletişim alanındaki yeni gelişmeler; Darüşşafaka Cemiyeti ve Tekfen Holding iş birliği, 24 Ekim’de düzenlenen Darüşşafaka Çatı Konuşmaları ve 21 Kasım’da piyanist Şevki Karayel’in Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda Darüşşafaka yararına vereceği bağış konseri hakkında bilgi verdi.

Burçak Karakaya

Sunumların ardından YDK üyelerinin soruları yanıtlandı ve üyeler sunulan bilgilere ilişkin görüşlerini iletti. “Darüşşafaka’nın gelecek 10 yılı hedefleri” ve “Darüşşafaka hangi alan ve modellerin çeşitlendirmesi ile başarılı olabilir?” konuları tartışmaya açılarak bu konulara yönelik üyelerin önerileri alındı. 

Zekeriya Yıldırım görüşlerini dile getirirken...

Sertaç Ökten

Toplantının sonunda, 29. YDK toplantısının 16 Şubat 2019 Cumartesi günü yapılmasına karar verildi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?