Darüşşafaka YDK 27. kez toplandı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu toplantısı yapıldı

Fikir ve deneyimleriyle Darüşşafaka'nın yanında olmak isteyen kamuoyu önderlerini buluşturan Yüksek Danışma Kurulu (YDK), 2018 yılının ikinci toplantısını, 9 Haziran Cumartesi günü Hüsamettin Kavi’nin başkanlığında yaptı. 

Darüşşafaka Maslak Kampüsü’ndeki Lise Lokali’nde gerçekleştirilen toplantıya, 31 YDK Üyesi'nin yanı sıra, misafir olarak Türkiye İş Bankası’ndan İş Sanat Kültür Müdürü Zuhal Üreten ve Darüşşafaka Bağışçısı Osman Canik, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekili Bülent Topbaş, Sayman Üye Cem Şipal, Yönetim Kurulu Üyeleri Fırat Tekin, Prof. Dr. Lütfü Telci, Mustafa Uğur Demirci, Erman Süsler, Tayfun Öktem, Ceylan Adanalı Kabadayıoğlu, Darüşşafaka Lisesi Müdürü Ayşe Görey, Ortaokul Müdürü Şule Uyar, Yaşam Müdürü Mehmet Fahri Özbey, Genel Sekreter Yardımcıları Burçak Karakaya, Özlem Aslan ve Cem Erkurt katıldı.

26. YDK toplantısının sonuçlarının görüşülmesiyle başlayan toplantıda Yüksek Danışma Kurulu’nun yeni üyeleri Unicredit Romania Yönetim Kurulu Üyesi Nazan Somer Özelgin, Sabancı Holding Çimento Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Saka, Eczacıbaşı Holding CEO'su Atalay M. Gümrah ve Procter & Gamble Türkiye CEO’su Tankut Turnaoğlu takdim edildi. 

Tankut Turnaoğlu, Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu Üyesi olmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu ifade etti.

Toplantının “Öğrencilerimizi Dinliyoruz” adlı bölümünde, Darüşşafaka’dan dört öğrenci, üyelerle söyleşi yaptı.

8. sınıf öğrencisi Güller Yazgı Akata, 9. sınıf öğrencisi Asel Birinci, 10. sınıf öğrencisi Kerem Kavruk ve 11. sınıf öğrencisi Eren Sanır, kendilerini tanıtarak Darüşşafaka’daki yaşamlarını anlattı.

Üyelerin sorularını cevaplayan Daçkalılar, bu yuvanın yaşamlarını nasıl değiştirdiğinden ve gelecek için hedeflerinden de bahsetti.

Özlem Aslan

Özlem Aslan’ın Darüşşafaka 2018 - 2028 mali projeksiyonu hakkında bilgi vermesinden sonra Talha Çamaş, Yeni Maslak Kampüsü Projesi’ndeki son durumu anlattı.

Sunumların ardından YDK üyelerinin soruları yanıtlandı ve üyeler sunulan bilgilere ilişkin görüşlerini iletti. “Darüşşafaka Öğrenci Seçimi ve Sayıları, Yeni Hedefler, Tercihler, Modeller” ve “Darüşşafaka hangi alan ve modellerle kaynak temin çeşitlendirmesine gidebilir?” konuları tartışmaya açılarak bu konulara yönelik üyelerin önerileri alındı. 

Toplantıda, 28. YDK toplantısının 20 Ekim 2018 Cumartesi günü yapılmasına karar verildi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?