Darüşşafaka YDK 26. kez toplandı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu toplantısı yapıldı

Fikir ve deneyimleriyle Darüşşafaka'nın yanında olmak isteyen kamuoyu önderlerini buluşturan Yüksek Danışma Kurulu (YDK), 2018 yılının ilk toplantısını, 17 Şubat’ta Hüsamettin Kavi’nin başkanlığında yaptı. 

Talha Çamaş ve Hüsamettin Kavi

14 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen 26. YDK toplantısında, 2013 yılından bu yana YDK Başkanlığı görevini yürüten Zekeriya Yıldırım’ın kendi isteğiyle görevinden ayrılması nedeniyle başkanlık seçimi yapılmış ve oy birliğiyle YDK Başkanlığı’na İstanbul Sanayi Odası Eski Yönetim Kurulu Başkanı ve GTE Endüstri Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Kavi seçilmişti.

Türkiye İş Bankası’nın ev sahipliğinde İş Kuleleri’nde gerçekleştirilen toplantıya, 40 YDK Üyesi'nin yanı sıra, misafir olarak Darüşşafaka Bağışçısı Osman Canik, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekilleri Bülent Topbaş ve Hakan Tahiroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Fırat Tekin, Prof. Dr. Lütfü Telci, Davut Ökütçü, Mustafa Uğur Demirci, Güniz Çelen, Esra Ekmekçi, Erman Süsler, Murat Dayanıklı ve Tayfun Öktem, Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Senem Başyurt, Lise Müdürü Ayşe Görey, Ortaokul Müdürü Şule Uyar, Yaşam Müdürü Mehmet Fahri Özbey, Genel Sekreter Yardımcıları Burçak Karakaya ve Özlem Aslan katıldı.

Toplantı başlamadan önce, Zekeriya Yıldırım’a 2013 yılından beri YDK Başkanı olarak verdiği çok değerli emek ve hizmetlerden dolayı Talha Çamaş tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi. 

Burçak Karakaya’nın Darüşşafaka Cemiyeti’nin 2017 yılı faaliyetleri hakkında özet bilgi sunmasıyla başlayan toplantıda, Ayşe Görey ise Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. dönem faaliyetleri hakkında üyeleri bilgilendirdi.

Burçak Karakaya

Ayşe Görey

Ardından Senem Başyurt, Darüşşafaka Cemiyeti’nin 2018 yılı hedeflerini ve bütçe teklifini sundu.

Senem Başyurt

Burçak Karakaya’nın Darüşşafaka Cemiyeti’nin 155. Kuruluş Yıldönümü Programı hakkında bilgi vermesinden sonra Talha Çamaş, Yeni Maslak Kampüsü Projesi’ndeki son durumu üyelere anlattı.

Sunumların ardından YDK üyelerinin soruları yanıtlandı ve üyeler sunulan bilgilere ilişkin görüşlerini iletti. YDK üyelerinin deneyim, bilgi ve birikimlerinden daha etkin yararlanabilme yol ve yöntemleri tartışılırken, ayrıca kurumsal bağışçı sayısının artırılmasına yönelik öneriler de alındı. 

Toplantıda, 27. YDK toplantısının 2 Haziran 2018 Cumartesi günü yapılmasına karar verildi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?