Darüşşafaka Yararına 21 Nisan’da Kenan Doğulu Konseri

 ›  Haberler  › ↓ 

Kenan Doğulu, Darüşşafaka yararına 21 Nisan 2010 Çarşamba saat 21:00'de TIM Maslak Show Center'da sahne alıyor.

Babası hayatta olmayan, maddi olanakları  yetersiz, yetenekli 842 öğrencinin ilköğretim dördüncü sınıftan liseyi bitirinceye kadar tam burslu, yatılı eğitim gördüğü Darüşşafaka Eğitim Kurumları yararına düzenlenecek bu konserin biletleri, 50 TL’den başlayan fiyatlarla Biletix ten satışa sunuluyor. Ayrıca, en az 250 TL bağış yapan bağışçılarımız konseri “Özel Bölüm”den izleyebiliyor.

Darüşşafaka’nın ‘Eğitimle Değişen Yaşam’ yaklaşımıyla organize ettiği konserlerin üçüncüsünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kenan Doğulu tarafından verilecek konser ile kutlanıyor. Daha önce değerli sanatçılarımız Sezen Aksu ve Ferhat Göçer’in gerçekleştirdiği bu konserler, bir yandan öğrencilerimizin eğitimine kaynak sağlarken, bir yandan da katılanlara coşku ve duygu yüklü anlar yaşatmıştı. 21 Nisan 2010, Çarşamba günü Maslak TİM Show Center’da saat 21.00’de gerçekleştirilecek Kenan Doğulu konseri ise Çocuk Bayramı’nın coşkusuyla birleşiyor.

Kenan Doğulu 21 Nisan’daki Konser Öncesi Darüşşafakalı Öğrencilerle Prova Yaptı

Kenan Doğulu 16 Nisan Cuma günü Darüşşafakalı öğrencilerle buluştu. 100 kişiden oluşan öğrenci grubuyla bir araya gelen sanatçı, onlarla birlikte 10. Yıl Marşı’nı seslendirdi. Provanın ardından öğrencilerle sohbet eden Doğulu 23 Nisan’ı çok sevdiğini ve Darüşşafakalı öğrencilere böyle bir armağan vermekten ötürü çok mutlu olduğunu belirtti.Öğrenciler ziyaretin anısına kendisine Darüşşafaka’yı simgeleyen bir kristal armağan etti. Darüşşafaka 4. sınıf öğrencisi Veysel Yahya Kazancı ise Kenan Doğulu’yu resmeden karakalem çalışmasını sanatçıya 23 Nisan hediyesi olarak sundu.
Konser hazırlıkları çerçevesinde geçtiğimiz hafta Darüşşafakalı öğrencilerimiz eğitimin yaşamlarındaki anlamını ifade eden kelimeleri kullanarak sözler yazmış ve bu sözleri rap parçalarına dönüştürmüşlerdi.

Bu çalışmalar arasından en iyisini seçen sanat ve medya camiasının ünlü isimlerinden Behzat Gerçeker, Ceza, Ferhat Göçer, Mehmet Yılmaz, Ozan Doğulu, Ömür Gedik jüri üyeliğini üstlendi.

Değerlendirmeler sonucunda birinci olan öğrencimiz 21 Nisan 2010 Çarşamba günü Maslak TİM Show Center'da Kenan Doğulu ile düet yapacak.
 
Okul içinde yarışma olarak duyurulan bu etkinlik, aslında bir yarışma olmanın ötesinde çocuklarımız için duygularını dışarı vurabilecekleri, yaşamları  ile eğitim arasındaki bağı fark edebilecekleri bir fırsat olacak.
 
Sizlerin bu konserde alacağınız her bilet ise onlara bir gelecek bağışlayacak.
 
Toplu bilet ve özel bölümden bilet almak için Mine Yiş’e 444 1863 - 0541 680 39 28 numaralı hatlardan ulaşabilir veya myis@darussafaka.org ‘a e-mail gönderebilirsiniz. Vereceğiniz telefon numarasından aranarak ve konser günü TİM fuayesindeki Darüşşafaka standından koltuk numaranız tarafınıza bildirilecektir. Ayrıca, bağışınızı, anlaşmalı bankalar veya online bağış menüsü üzerinden  "konser" açıklamasıyla yapabilirsiniz. Açıklama bölümüne "konser" yazmanızı rica ederiz.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?