Darüşşafaka’ya gönül verenler Bağışçılar Günü’nde buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 
IMG_4144.JPG
Darüşşafaka bağışçıları ile öğrencileri kütüphanede bir arada...
 
Darüşşafaka Cemiyeti, varlığını borçlu olduğu bağışçılarına şükranlarını sunmak ve faaliyetleri hakkında bilgilendirmek amacıyla 18 Ekim Perşembe günü Darüşşafaka Eğitim Kurumları Maslak Kampüsü’nde “Bağışçılar Günü” düzenledi.
 
IMG_4091.JPG
 
İlki geçtiğimiz yıl yapılan ve geleneğe dönüştürülmesi hedeflenen etkinlik, Türkiye’nin dört bir köşesinde eğitimde fırsat eşitliğine gönül veren hayırseverleri, Darüşşafaka’da bir araya getirdi. Darüşşafaka Rezidansları’nda yaşayan bağışçıların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin katılımcıları arasında Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekili Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Üyesi Beşir Özmen, Reha Yolalan, Sertaç Ökten ve Betül Oran Akan, Genel Sekreter Ahmet Buldam, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan, İlk ve Ortaokul Müdürü Çiğdem Kaya, TÜYAP Genel Sekreteri Ferda Tuncer, Darüşşafakalı öğretmen ve öğrenciler yer aldı.
.
 IMG_4148.JPG
İlk olarak öğrencilerin rehberliğinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı gezen bağışçılar, müze, derslikler, kütüphane, planetaryum, yemekhane, sanat atölyeleri, spor tesisleri gibi alanları yakından görerek, okuldaki sosyal ve eğitsel çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çeşitli atölye ve kulüplerde çalışma yapan öğrencileri ilgiyle izleyen bağışçılar, okul gezisinden sonra kendileri için düzenlenen törene katıldı.
 
IMG_4148.JPGIMG_4262.JPG

Yaptıkları bağışlarla yaşamlarına dokundukları öğrencilerle bir araya gelen Darüşşafaka’nın misyonuna gönül vermiş hayırseverlere, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım tarafından Cemiyet’in faaliyetlerini içeren bir sunum da yapıldı.  Sunumunda: Darüşşafaka’da öne çıkan gelişmelere değinen Yıldırım, 2008’den 2012 yılında kadar yıl yıl karşılaştırmalı gelir gider tablolarını da bağışçılarla paylaştı.
 
IMG_4166.JPG
Bağışçılar, sanat atölyesinde prova yapan öğrencileri izledi.

149 yıldır bağışlarıyla Darüşşafaka’yı var eden hayırseverlere şükranlarını sunan Yıldırım, “Darüşşafaka eğitim alanındaki misyonunu 150 yıldır sürdürüyor ve sonsuza kadar da sürdürecek. Geçtiğimiz yıldan itibaren Darüşşafaka’da katkıda bulunan değerli bağışçılarımızla yılda bir kez de buluşma geleneğini başlattık. Biz çocuklarımızı her gördüğümüzde heyecanlanıyoruz. Bu etkinlikle sizlerin de bu heyecanı yerinde yaşamınızı, Darüşşafaka’daki ruhu hissetmenizi ve neye destek olduğunuzu görmenizi istedik” dedi.
 
IMG_4241.JPGIMG_4291.JPG
Üniversite öğrencisi Darüşşafaka mezunlarına burs veren Yakacık Rezidans bağışçımız Nesrin Yılmaz'a teşekkür belgesi Yönetim Kurulu Başkanımız Zekeriya Yıldırım tarafından takdim edildi.

Buluşmada, “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” kampanyası kapsamında Darüşşafaka’da okuyan bir öğrencinin bir yıllık eğitim gideri olan 10.000 TL ve üzeri bağış yaparak “Darüşşafaka velisi” olan Eresin Turizm Tic. AŞ adına Müberra Eresin, N. Yüksel Güçseli, Sinan Arıcı, İsmail- Şehnaz Tiner ile  Togan Zeki Zeren’e sertifikaları; Darüşşafaka mezunu üniversite öğrencilerine burs veren Nesrin Yılmaz’a ise teşekkür belgesi sunuldu.
 
bagiscilar_gunu_18102012_1.JPG
Bir öğrencimizin bir yıllık eğitim giderini bağışlayarek "velimiz" olan Eresin Turizm AŞ adına  Genel Müdür Müberra Eresin'e  sertifikası Yönetim Kurulu Üyemiz Sertaç Ökten tarafından takdim edildi.
 
Darüşşafakalı öğrencilerin dans gösterisiyle renklenen “Bağışçılar Günü,” hep birlikte öğle yemeği yenmesiyle sona erdi.
 
 IMG_4199.JPG
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?