Darüşşafaka Yine Lider

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka, Kurumsal Yönetim Derecelendirmesinde STK’lar arasında birinci

Darüşşafaka Cemiyeti, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) tarafından düzenlenen 11. Kurumsal Yönetim Zirvesi’nde verilen 8. Kurumsal Yönetim Ödülleri kapsamında ödüle layık görüldü. Darüşşafaka, 2017’de “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Raporu” alan STK’lar arasında en yüksek nota sahip STK olarak birincilik ödülünü kazandı.

2017 yılında en yüksek kurumsal yönetim derecelendirme notuna sahip ilk 3 STK, sırasıyla Darüşşafaka Cemiyeti, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Toplum Gönüllüleri Vakfı oldu.

11. Kurumsal Yönetim Zirvesi kapsamında 17 Ocak 2018 Çarşamba günü gerçekleştirilen törende Darüşşafaka Cemiyeti’nin ödülünü Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik’ten aldı. 

Darüşşafaka, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından 2014 ve 2017 yıllarında da ödüle layık görülmüştü. 

2013 yılında kurumsal yönetim derecelendirme çalışması yaptırarak yönetiminin şeffaflığını, hesap verebilirliğini ve sürdürülebilirliğini belgeleyen ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, her yıl notunu yükselterek 2017 yılında 9,43'e ulaştı.

Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri AŞ’nin T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu’nun Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uygun olarak hazırladığı ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi Metodolojisine uygun olarak yapılan değerlendirme neticesinde Darüşşafaka Cemiyeti, 2013 yılında 10 üzerinden 8,4, 2014 yılında 8,64, 2015 yılında 9,08, 2016 yılında ise 9,29 puan almıştı.

Darüşşafaka Cemiyeti’nin 2017 Yılı Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirme Raporu’nun da yer aldığı "Darüşşafaka, SPK Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Notunu 9,43'e yükseltti" başlıklı haberi okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?