Darüşşafaka Veli’lerini Ödüllendirdi

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti 25 Aralık 2008’de Yakacık ve Maltepe Rezidansları’nda düzenlediği törenle “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” kampanyasına destek veren Rezidans sakinlerine ödüllerini verdi.

Törene Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekili Beşir Özmen, Genel Sekreter Adnan Dovan, Kaynak Geliştirme ve İletişim Koordinatörü Ahmet Çakaloz ile Rezidans yöneticileri katıldı. Ödül töreninden önce bir konuşma yapan Zekeriya Yıldırım saydamlık ilkesi doğrultusunda;  Cemiyetin son dönem faaliyetleri, kampanyalar, toplanan bağışlar, kaynak yönetimi, Rezidansların durumu ve yeni düzenlemeler, Darüşşafaka Eğitim Kurumları ilgili gelişmeler, değiştirilen sınav sistemi ve 25 ilde yapılan tanıtım toplantılarına ait detaylı bilgi aktardı. 2009 yılında eğitim alanında yapacakları yeniliklerden de söz eden Yıldırım, İş Bankası’yla birlikte başlattıkları ’81 İlden 81 Öğrenci Projesi’yle ilgili de geniş bilgi verdi.


                                Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım

Teknoloji alanında yaptıkları yenilikleri de anlatan Yıldırım, güncel bir bilgi kaynağı haline gelen web sitesi ve e-bülten uygulamalarıyla ilgili de Rezidans sakinlerini bilgilendirdi. İletişime de çok önem verdiklerini belirten Yıldırım yayımladıkları Darüşşafaka ve Rezidans dergileriyle ilgili bilgiler verdi. Devlet büyüklerinin Darüşşafaka’ya yaptığı ziyaretlerden bahseden Yıldırım, Darüşşafaka’ya bağış yapmayı kolaylaştıran ve teşvik eden düzenlemelerin yapılması için çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Zekeriya Yıldırım, konuşmasının ardından, “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programında yer alan kişi ve kurumları açıkladı.Program kapsamında, Darüşşafaka Yakacık Rezidans üyesi Sn. Zehra Ulusoy ve Fikret Yüksel Foundation ‘Temel Taşlarımız’ listesine isimlerini yazdırdılar. Mezun Bağışçı olarak “diploma” almaya hak kazanan diğer bağışçı ise Şenesenevler üyelerinden Sn. Nevzat Türkden oldu. “Mezun Bağışçı” olan Darüşşafakalılar arasında Sn. Beşir Özmen de vardı. Özmen’e 23 Aralık 2008’de Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından “Mezuniyet Diploması” takdim edildi.


   Yakacık Rezidans üyesi Sn. Zehra Ulusoy ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım

         Şenesenevler Rezidans üyesi Sn. Nevzat Türkden ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım


(soldan sağa)>> Binnaz Melin, Taner Soyak (Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi), Nevin Bilginer, Ergun Melin

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?