Darüşşafaka Urla Rezidans'ın değerli sakinlerinden Halil Turhan Ergök 99'uncu yaş gününü kutladı!

 ›  Haberler  › ↓ 
DSCF0283_rsz.jpg
 
Darüşşafaka Urla Rezidans sakinlerinden, Darüşşafaka'nın değerli rezidans ve vasiyet bağışçısı, emekli öğretmen, ahşap ve keman sanatçısı Halil Turhan Ergök, 99'uncu yaş gününü kutladı. 
 
Aynı zamanda Darüşşafaka Cemiyeti Üyesi olan ve 2007 yılından bu yana Darüşşafaka Urla Rezidans'ta yaşamını sürdüren Ergök'ün doğum günü kutlamasına, Rezidans yönetimi, çalışanları ve sakinleri katıldı.
 
DSCF0311_rsz.jpg
 
DSCF0317_rsz.jpg
 
Urla Rezidans'ın renkli simalarından biri olan ve Atatürkçü kimliğiyle tanınan Ergök, hayatını müziğe ve ahşap sanatına adamış. Çocukluğundan itibaren ud ve keman çalan, makine model tasarımcılığı eğitimi alan Ergök, hayatı boyunca sanat okulu öğretmenliği, ahşap ve keman sanatçılığı yapmış. Ergök, halen Urla Rezidans'taki atölyesinde hem müzik hem el sanatlarıyla ilgilenmeye devam ediyor.
 
Urla Rezidans'ta yaşarken yaptığı bastonları bir sergiyle satışa sunan ve elde edilen geliri "Darüşşafaka Velilerini Arıyor" kampanyası kapsamında Darüşşafaka'ya bağışlayan Ergök,  böylece Darüşşafakalı bir öğrencinin okula başlamasından mezuniyetine kadarki eğitim giderlerini üstlenerek Darüşşafaka'nın "Mezun Bağışçısı" oldu. 
 
Sayın Halil Turhan Ergök'e Darüşşafaka'ya verdiği desteklerden ötürü şükranlarımızı sunuyor, kendisine nice sağlıklı, mutlu ve huzurlu yıllar diliyoruz...
 
 
 
DSCF0295_rsz.jpg
Sayın Halil Turhan Ergök, "Mezun Bağışçı" sertifikasıyla, Urla Grup Koordinatörü ve Kurum Müdürü Dr. Atilla Öztürkeri ile birlikte...
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?