Darüşşafaka, Türkiye'de Kurumsal Yönetim Uygulamaları Konferansı'ndaydı

 ›  Haberler  › ↓ 
kurumsal-yonetim-konferansi (4)_rsz.jpg
 
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, 9 Aralık 2014 Salı günü Koç Üniversitesi'nde düzenlenen Türkiye'de Kurumsal Yönetim Uygulamaları Konferansı'na katıldı.
 
Çamaş, Koç Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Bayazıt'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panel oturumunda, Darüşşafaka'daki kurumsal yönetim uygulamaları hakkında bilgi verdi. FİBA Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci ve TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Mustafa Sani Şener de panelde konuşmacı olarak yer aldı.
 
kurumsal-yonetim-konferansi (5)_rsz.jpg
 
Çamaş, Darüşşafaka Cemiyeti'nin küresel standartlarda “Kurumsal Yönetim İlkeleri”ni hayata geçirerek ülkemizde sivil toplum kuruluşlarına örnek olmayı hedeflediğini belirterek "Eşitlik ve saydamlık ile hesap verebilirliğin en etkin şekilde gerçekleştirilmesi, kuruluşun kaynaklarının en iyi şekilde yönetilmesinin sağlanması ve bunun yanında amacımıza yönelik çalışmalardaki verimliliğin korunması ilkeleri ışığında kurumsal yönetim ilkeleri temel esas alınmış, bu ilkelerin kurumun tüm faaliyetleri bazında özümsenmesi ve her alanda uygulanabilirliğinin gerçekleştirilmesi için çalışmalar yürütülmektedir," dedi. 
 
Darüşşafaka Cemiyeti'nin bağımsız kurumsal yönetim derecelendirme çalışması yaptırarak yönetiminin şeffaflığını, hesap verebilirliğini ve sürdürülebilirliğini belgeleyen ilk sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulayan Çamaş, derecelendirmeyi Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri AŞ'ye yaptıran Cemiyet'in, 2012 yılında 8,4 olan derecelendirme notunu, 2013'te 8,64'e yükselttiği bilgisini verdi. Çamaş ayrıca, Darüşşafaka'nın Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından 4. Kurumsal Yönetim Ödülleri kapsamında ödüle layık görülen ilk sivil toplum kuruluşu olduğunu da söyledi.
Tüm Haberlere Göz Atın