Darüşşafaka temsilcileri deprem bölgesindeydi

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Uğur Demirci, Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı ve Yaşam Müdürü Muhammet Erken, 26 Mayıs’ta yapılacak Darüşşafaka Sınavı’nın giriş koşullarına uyan öğrencilere erişebilmek için deprem bölgesinde temaslarda bulundu.

Darüşşafaka heyeti, 28 Şubat’ta Hatay, 29 Şubat’ta Kahramanmaraş ve 1 Mart’ta Gaziantep mülki idari amirleriyle bir araya geldi. 28 Şubat’ta Hatay Valisi Mustafa Masatlı’yı makamında ziyaret eden heyetimiz, ardından İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü temsilcileriyle bir araya geldi.

29 Şubat’ta Kahramanmaraş’a geçen heyetimiz, burada da Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer’i makamında ziyaret etti ve Millî Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle temaslarda bulundu.

Heyetimiz, 1 Mart’ta ise Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Tepe ile bir araya geldi. Ardından Gaziantep’te Dr. Cemil Karslıgil İlkokulu'nda uzaktan eğitim ve burs desteği verdiğimiz 16 öğrenci ve velileriyle toplanan heyetimiz, dönem değerlendirmesi yaptı.Toplantıya katılan tüm öğrenci ve velileri tek tek dinleyen heyetimiz, Darüşşafaka’nın uzaktan eğitim ve burs desteğinin sekiz yıl boyunca süreceğini belirtti.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Uğur Demirci

 

Toplantıda konuşan Ebru Arpacı, uzaktan eğitim programının her geçen yıl daha da geliştirileceğini ifade ederek,

“Şu an İngilizce ve teknoloji ağırlıklı bir program uyguluyoruz. Önümüzdeki yıllarda dijital vatandaşlık alanında da eğitim vermeyi planlıyoruz. Sizler de desteğe ihtiyaç duyduğunuz alanları görevli öğretmenlerimize iletirseniz, programımızı o yönde de geliştirebiliriz.” dedi. Yaz döneminde ya da gelecek yılki yarı tatilde deprem bölgesinde burs ve uzaktan eğitim verilen tüm öğrenci ve velilerini, Darüşşafaka’da ağırlamayı planladıklarını belirten Arpacı, “Darüşşafaka’nın çatısı altında bir gece geçiren, onun havasını soluyan, yemekhanesinde yemek yiyen her çocuğumuz Darüşşafakalıdır. Sizleri de Darüşşafaka’da ağırlayarak o atmosferi yaşatmayı istiyoruz.” diye konuştu.

Toplantıda konuşan Mustafa Uğur Demirci ise Darüşşafaka’nın köklü tarihi hakkında bilgi verdi. 1971 yılı Darüşşafaka Lisesi mezunu olduğunu belirten Demirci,

“Darüşşafaka; öğrencileri, velileri, mezunları, bağışçılarıyla köklü ve büyük bir ailedir. Sizler de bu ailenin üyelerisiniz. Bu proje, Darüşşafaka kültürünü daha geniş kitlelere ulaştırmamıza yardımcı olacaktır.” dedi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?