Darüşşafakalılar Stanford Üniversitesi'ndeydi

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi Robot Takımı “Sultans of Türkiye”, ABD’nin San Francisco kentinde 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında FIRST Vakfı tarafından düzenlenen robot yarışmasına katıldı. Robot Kulübü öğrencileri yarışmadan arta kalan zamanlarında Silikon Vadisi'nin kalbinde yer alan Stanford Üniversitesi’ni ziyaret etme imkânına sahip oldu.

Darüşşafaka Lisesi mezunlarından Asena Gencel'in organize ettiği gezide öğrenciler, Stanford Üniversitesi’nin pek çok bölümünü ziyaret etti. 

Ziyaretlerine Cantor Arts Center (Cantor Sanat Merkezi) ile başlayan öğrenciler, burada başta ünlü Fransız Heykeltıraş Rodin’in eserleri olmak üzere pek çok modern ve klasik sanat eserini görme imkânına kavuştu.

Robot Kulübü öğrencileri müze ziyaretleri sonrasında Rodin Sculpture Garden’da bir müddet dinlenerek hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Aynı zamanda Stanford Üniversitesi mezunu olan Asena Gencel rehberliğinde devam eden gezide, ikinci durak bilgisayar bölümüydü. Darüşşafakalılar burada bölümde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gezinin son bölümünde ise öğrenciler Stanford Robotics bölümünü ziyaret etti. Yapılan robot çalışmaları hakkında detaylı bilgi alan öğrenciler, robot simülasyon programlarını da deneme imkânına kavuştu.

Stanford Üniversitesi ziyaretini organize eden ve gezi boyunca öğrenci ve öğretmenlere rehberlik eden çok değerli Darüşşafakalı Asena Gencel’e değerli katkıları için çok teşekkür ederiz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?