Darüşşafaka, Sezen Aksu’nun Anlamlı Desteği ile Güç Buldu

 ›  Haberler  › ↓ 

3 Aralık Çarşamba gecesi TİM Show Center’da sahneye çıkan Sezen Aksu, en güzel şarkılarını Darüşşafakalı çocuklar yararına söyledi. Sezen Aksu ve orkestrasının hiçbir bedel talep etmeden sahne aldığı konserden elde edilen tüm gelir Darüşşafaka Cemiyeti’ne “Eğitimle Değişen Yaşam” projesini desteklemek için bağışlandı.Türkiye’nin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka yararına düzenlenen konserde dinleyicileriyle buluşan Sezen Aksu, birbirinden güzel şarkıları ve hayranlık uyandıran sahne performansıyla dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.TİM Show Center’daki 1500 kişilik konser salonunun tamamen dolduğu gecede, Sezen Aksu’dan önce sahneye çıkarak konuşma yapan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Darüşşafaka’da gördüğü eğitim ile hayatı değişen çocuklar ve büyük Darüşşafaka Ailesi adına Sezen Aksu’ya teşekkürlerini sundu. Zekeriya Yıldırım, Darüşşafakalıların kendi aralarında “DAÇKA” olarak adlandırdıkları Darüşşafaka’nın 146 yıllık bir çınar olarak, halk çocuklarına eğitim verebilmek için başlamış, bitmeyen bir yol hikâyesi olduğunu belirtti. Yıldırım ayrıca, Sezen Aksu ile başlayan faaliyetlerini, önümüzdeki senelerde diğer sanatçılarımızla da devam ettirmek istediklerini sözlerine ekledi.

Konserden önce ilk kez seyirci ile buluşan Darüşşafaka’nın yeni reklam filmi büyük beğeni topladı. Reklam filminin başrolünde oynayan Darüşşafaka öğrencisi Samet’in “eğitimle değişen yaşam”ı salondakilere duygu dolu anlar yaşattı.Gecenin sürprizi ise, Sezen Aksu’nun sözlerini 22 yaşındayken yazdığı “Çocuk” adlı şarkıyı bu gece için özel olarak repertuarına alması ve seslendirmesi oldu. Şarkının, “Kim olursa anan baban sorumluyum onlar kadar senden / Adını hiç bilmesem bile benim öz be öz çocuğumsun sen” sözleri salondaki herkesi duygulandırdı.Gecenin ikinci sürprizi de Darüşşafakalı öğrencilerden geldi. Bir grup Darüşşafaka öğrencisi, Sezen Aksu şarkılarından ilham alarak yaptıkları tabloyu sanatçıya hediye etti. Sahnede, gençlik fotoğraflarının da yer aldığı tabloyu alan Sezen Aksu, duygularını “konuşmaya başlarsam ağlayacağım, size içeride teşekkür edeyim.“ diyerek ifade etti.

Sezen Aksu ve orkestrasının hiçbir bedel talep etmeden sahne aldığı konserde; ana sponsor olan Garanti Bankası, Darüşşafaka’nın yeni reklam filmini hazırlayan reklam ajansı TBWA, prodüksiyon şirketi Artı 3, Biletix ve Bir İletişim de projeyi gönüllü olarak destekledi. Konserden elde edilen gelirin tümü Darüşşafakalı çocuklarımızın eğitim masrafları için harcanacak.

Darüşşafaka Cemiyeti, başta halkın büyük sanatçısı Sezen Aksu ve ekibine, bu etkinliği destekleyen tüm kuruluşlar ile emeği geçen yönetici ve elemanlarına, yaptıkları bağışlar ve aldıkları biletlerle Darüşşafaka’ya destek olan tüm izleyicilere teşekkür eder.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?