Darüşşafaka Robot Takımı "Panic at Daçka" İstanbul ikincisi

 ›  Haberler  › ↓ 

fll-robot-istanbul-ikinciligi-2015 (3).jpg

14-15 Şubat 2015 tarihlerinde İstanbul Kültür Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı FLL (First Lego Ligi) İstanbul Turnuvası’nda 70 takımdan oluşan bilim kahramanları, “Senin Dünyan, Senin Sınıfın” temasıyla bir araya geldi.

Proje, Robot Tasarım ve Öz Değerler olmak üzere üç ana kategoride değerlendirilen ekipler arasında Darüşşafaka Robot Kulübü "Panic at Daçka", turnuvada ikincilik koltuğuna oturarak “Proje Jürisi” ödülünü kazandı.

fll-robot-istanbul-ikinciligi-2015 (5)_rsz.jpg

“Eğitim” temasıyla geliştirdikleri “Akıntıya karşı yüzmenin zamanı geldi!” adlı projeleri için izledikleri bilimsel basamaklar, projenin özgünlüğü ve uygulanabilirliği jüriler tarafından takdir edildi. Panic at Daçka takımı, yürüttükleri takım çalışması ve görev paylaşımlarını öz değerler jürisine oluşturdukları posterlerle aktardı, robotlarının mekaniği ve programlaması hakkında da robot tasarım jürisine bilgi vererek süreçte yaşadıklarını paylaştı.

fll-robot-istanbul-ikinciligi-2015 (2)_rsz.jpg

Panic at Daçka Robot Kulübü öğrencileri: Melisa Akoğlu, Cem Arda Fil, Burcu Özkan, Kerem Kavruk, Afra Erol, Hayel Kıymetli, Abdullah Altepe, Gizem Özelmacı, Toprak Bilici, İmran Durmuş

Takım koçları: Müge Tuvay

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?