Darüşşafaka Robot Takımı deneyimlerini yeni kurulan takımlarla paylaşıyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Son yıllarda ulusal ve uluslararası yarışmalarda çeşitli başarılar kazanan Darüşşafaka Robot Kulübü, elde ettiği bu deneyimleri İstanbul’da yeni kurulan FLL takımlarıyla paylaşmak amacıyla harekete geçti.

ds robot takimi_rsz.jpg
Darüşşafaka Robot Kulübü ve Handan Ziya Ortaokulu Robot Kulübü

Darüşşafaka Robot Kulübü öğrencilerinden Meltem Esengönül, Tuğçe Uysal, Oğuzhan Zaim, Selman Düzenli ve FRC Robot Kulübü Öğretmeni Gürsoy Mantaş; Handan Ziya Öniş İlköğretim Okulu, Selim Sırrı Tercan İlköğretim Okulu ve Kurtuluş İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek, bu okullar bünyesinde yeni kurulan FLL takımlarıyla birlikte çalışmalar yaptı. Darüşşafaka Robot kulübü öğrencileri destek oldukları okullardan gelen olumlu tepkiler doğrultusunda destek çalışmalarına devam edeceklerini bildirdi.

ds robot takimi (1)_rsz.jpg
Tuğçe Uysal ve Meltem Esengönül Selim Sırrı Tercan Ortaokulu proje grubu ile çalışırken

ds robot takimi (2)_rsz.jpg
Selman Düzenli ve Oğuzhan Zaim robot programlamasına yardımcı olurken

Darüşşafaka Robot Kulübü, 2005 yılından beri, FIRST (Foundation For Inspiration and Recognition of Science and Technology) tarafından düzenlenen FLL (First Lego League), 2009’dan bu yana da Sultans of Turkey adıyla FRC (First Robotics Competition) yarışmasına katılıyor. Son üç yıl içinde öğretmenleri Müge Tuvay danışmanlığında Panic at Daçka ve R2D2 takımlarıyla Türkiye Şampiyonu olan Kulüp, En İyi Proje, En İyi Robot Performans, En İyi Sunum ve En İyi Takım Çalışması ödüllerini kazandı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?