Darüşşafaka Robot Kulübü Türkiye Şampiyonu Oldu

 ›  Haberler  › ↓ 

Türkiye’de bu yıl altıncısı düzenlenen ve 26-27 Şubat 2010 tarihlerinde gerçekleşen FLL (First Lego Ligi ) İstanbul Yerel Turnuvası’na Darüşşafaka Eğitim Kurumları üç ayrı ekip olarak toplamda 23 öğrenci ile katıldı.

Darüşşafaka öğrencilerinin "Panic At The Daçka" adlı ekibi “İstanbul’un Trafik Sorununa Çözüm: Gök Treni” adlı projesiyle 43 takım arasından proje dalında “En Yaratıcı Sunum” seçilerek, Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

6 Mart 2010 tarihinde Feshane Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen FLL 2010 Türkiye turnuvalarına ise toplam 101 takım katıldı ve finalde İzmir Yerel Turnuvası’ndan on iki finalist takım; Ankara Yerel Turnuvası’ndan sekiz finalist takım ve İstanbul Yerel Turnuvası’ndan on dört finalist takım katılmaya hak kazandı.
 
Darüşşafaka ekibi 34 finalist takım arasında birinci seçilerek “TÜRKİYE ŞAMPİYONU” oldu.
 
Darüşşafaka Robot Kulübü öğrencileri, 14-17 Nisan 2010 tarihinde ABD Atlanta’da düzenlenecek olan FLL 2010 Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecektir.
 
Öğrencilerimiz; Beren Kayalı (9A), İrem Çabuk (9A), Onur Çolakel (HzC), Doğucan Yenidünya (HzD), Tuğçe Uysal (6A); Meltem Esengönül ( 6A); Fatih Demirci (6D); Ömercan Akyazıcı (6B); Bahrican Beytorun (6E) ve takım koçları Müge Tuvay’ı tebrik eder, başarılar dileriz.

 


  Robot Performansı


  Takım Çalışması Jürisi’nin pit alanında ziyareti


   Pit alanında proje sergisi


    Şampiyonluk kupamızı alırken

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?