Darüşşafaka Robot Kulübü FLL Dünya Şampiyonası’nda Proje Dalında İkincilik Ödülü Kazandı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Robot Kulübü 14-17 Nisan 2010 tarihinde ABD Atlanta’da düzenlenen FLL 2010 Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi başarıyla temsil ederek proje dalında ikincilik ödülü kazandı.


Öğrencilerimiz 17 Nisan 2010 gecesi ödül töreninden sonra Atlanta Olimpiyat Parkı’nda kurulan First’ün düzenlediği panayıra katılarak eğlenceli vakit geçirme fırsatı da buldular.

Darüşşafaka Robot Kulübü’nün “Panic At The Daçka” adlı ekibi 6 Mart 2010'da düzenlenen FLL (First Lego Ligi) 2010 Türkiye Turnuvasında 34 finalist takım arasında birinci seçilerek "Türkiye Şampiyonu" olmuştu. Aynı ekip 14-17 Nisan 2010 tarihlerinde ABD Atlanta Georgia Dome’da düzenlenen FLL 2010 Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi başarıyla temsil etmiştir.Birçok ülkeden katılan 86 finalist takım arasında yarışan ekibimiz ilk gün yapılan üç aşamalı jüri değerlendirmesi sonucu ilk 20 ekip arasında yer alarak tekrar jüri görüşmelerine katılmış, robotlarını ve projelerini başarıyla sunmuşlardır. Yarışma sonucunda ise proje dalında “En İyi Paylaşım ikincilik” ödülünü kazandı.


Öğrencilerimiz Coca Cola Müzesi’ni gezerken.                  Dünya’nın en büyük akvaryumu olan Atlanta Georgia

                                                                                          Akvaryumu ve Darüşşafaka Robot kulübü öğrencileri

Öğrencilerimiz; Beren Kayalı (9A), İrem Çabuk (9A), Onur Çolakel (HzC), Doğucan Yenidünya (HzD), Tuğçe Uysal (6A), Meltem Esengönül (6A), Fatih Demirci (6D, Ömercan Akyazıcı (6B), Bahrican Beytorun (6E) ve  takım koçları Müge Tuvay’ı başarılarından dolayı kutlarız.

Yarışma hakkında bilgi:
FLL (First Lego League) FIRST (Foundation For Inspiration and Recognition of Science and Technology) ve LEGO
® firmasının ortak düzenlediği, çocuklar için oluşturulmuş uluslararası bir yarışma programıdır. Bu yarışmaya 9-16 yaş grupları arasındaki çocuklar arasında 5-10 kişi seçilerek takımlar oluşturuluyor. Takımlar oluşturulurken ekip kurma, problem çözme, yaratıcılık ve analitik düşünme gibi konular dikkate alınıyor. FLL yarışmaları Robot Performansı, Proje, Robot Tasarımı, Takım Çalışması gibi dört kategoriden oluşuyor.
 
FLL Dünya Şampiyonası tüm dünya da düzenlenen FLL yarışmalarının şampiyonlarına ev sahipliği yapan yine dört kategoride düzenlenerek iki gün süren ve ödül töreni ile son bulan bir organizasyondur.

Tüm Haberlere Göz Atın