Darüşşafaka Rezidansları’nda Cumhuriyet Bayramı’nın 99. Yılı kutlandı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Rezidans bağışçıları, Büyük Önder Atatürk'ün bizlere bıraktığı en değerli miras olan Cumhuriyetimizin 99. yılını 29 Ekim’de coşkuyla kutladı.

Darüşşafaka Yakacık, Maltepe, Şenesenevler ve Urla Rezidans’ta eşzamanlı olarak düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Darüşşafaka Cemiyeti Başkan Vekilleri Zeynep Necipoğlu, Erman Süsler, Yönetim Kurulu üyeleri Müge Ören, İ. Hayri Cem, Genel Sekreter Suat Çetin, Rezidans yöneticileri ve çalışanları, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Etkinliklerde çoğu, Cumhuriyetin ilk yıllarına tanıklık etmiş Darüşşafaka Rezidans bağışçıları; Cumhuriyetimizin nasıl kurulduğunu anlatan barkovizyon gösterisinde duygusal anlar yaşarken, anılarıyla genç Cumhuriyetin ruhunu bugünlere taşıdılar.

Pandemi sürecinde Darüşşafaka Rezidansları’nda yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılamayan Darüşşafakalı öğretmen ve öğrenciler ise uzun bir aradan sonra Rezidans bağışçılarıyla bir araya geldiler.

Canlı müzik ve dans gösterileriyle renklenen Cumhuriyet Bayramı kutlamaları hep bir ağızdan söylenen 10. Yıl Marşı ile sona erdi.

 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?