Darüşşafaka Rezidanslarında 100. yıl coşkusu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Rezidans bağışçıları, Ulu Önderimiz Atatürk'ün bizlere bıraktığı en değerli miras olan Cumhuriyetimizin 100. yılını, 27 Ekim’de coşkuyla kutladı.

Darüşşafaka Yakacık, Maltepe, Şenesenevler ve Urla Rezidans’ta eşzamanlı olarak düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Başkan Vekilleri Zeynep Necipoğlu, Erman Süsler, Yönetim Kurulu Üyeleri Cem Şipal, Dr. Serpil Tunçer, Prof. Dr. Feryal Çam Çelikel, P. Nesrin Bayazıt, Vedat Bayrak, İpek Üstündağ, Büşra Giray, Genel Sekreter Suat Çetin, Rezidans yöneticileri ve çalışanları katıldı.

Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır kutlamalarda çoğu, Cumhuriyetin ilk yıllarına tanıklık etmiş Darüşşafaka Rezidans bağışçıları, Cumhuriyetimizin kuruluşunu anlatan barkovizyon gösterisinde duygusal anlar yaşarken, anılarıyla Cumhuriyet ruhunu bugünlere taşıdılar.

Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları canlı müzik, dans ve havai fişek gösterileriyle renklenirken, Türkiye’nin Megastarı Tarkan’ın Atatürk’e ve tüm Türkiye’ye armağan ettiği, tüm gelirini Darüşşafaka’ya bağışladığı “Sen Rahat Uyu” adlı marşın klibi de etkinliklerde gösterildi. Kutlamalar, hep bir ağızdan, coşkuyla söylenen 10. Yıl Marşı ile sona erdi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?