Darüşşafaka Rezidansları’nda yeni yıl kutlamaları ev sıcaklığında geçti

 ›  Haberler  › ↓ 

İleri yaştaki Darüşşafaka bağışçılarına sağlıklı, konforlu ve keyifli bir ikinci bahar yaşatan Darüşşafaka Rezidansları’nda 2016’nın gelişi coşkuyla kutlandı. 

Rezidans sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği ev sıcaklığında geçen kutlamalara, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri ile Darüşşafaka Rezidans ve Cemiyet çalışanları da katıldı. Kalabalık ve eğlenceli geçen etkinliklerin sonunda birçok Rezidans sakini, kutlamalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Maltepe Rezidans’ta düzenlenen kutlamalarda, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri Davut Ökütçü ve Tunçer Gömeçli ile Haysiyet Divanı Üyesi Halit Yurdal Tilki hazır bulundu. Rezidans sakinleri özenle hazırlanıp katıldıkları etkinlikte canlı müzik eşliğinde eğlendi. 

Darüşşafaka Cemiyeti Müzesi'ne Cemiyet-i Tedrisiye-i İslamiye Salnamesi'nin 1916 (1322) tarihli baskısını bağışlayan Maltepe Rezidans Sakini Nurefşan Zeren’e Davut Ökütçü tarafından bir teşekkür sertifikası takdim edildi.

Nurefşan Zeren’e Davut Ökütçü tarafından sertifikası takdim edilirken

Yılbaşı çekilişi yapıldı ve Rezidans’a yeni yerleşen sakinlerle birlikte yılbaşı pastası kesildi, şarkılar söylendi.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Demirci ve Bülent Topbaş da, Şenesenevler Rezidans'daki kutlamalara katılarak Cemiyet Yönetimi ve öğrenciler adına bağışçıların yeni yılını kutlayıp herkesin saygı, sevgi, selam ve teşekkürlerini iletti. 

Yakacık Rezidans’ta düzenlenen kutlamalarda ise Rezidans sakinleri ve çalışanlarına Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Fırat Tekin ve Adnan Dovan eşlik etti. 

Rezidans dışında yaşayan bağışçıların da yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte güzel bir kaynaşma ortamı oluştu. Yılbaşı kutlaması canlı müzik eşliğinde, danslarla, şarkılarla yapıldı. Bir yıldır rezidansta koro çalışmasına katılan sakinler, şarkılar söylenirken ön saflardaydı. 

Dileriz, yeni yıl tüm Darüşşafaka Ailesi’ne sağlık, mutluluk ve huzur getirir.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?