Darüşşafaka Rezidansları Küçük Elleri ağırladı

 ›  Haberler  › ↓ 

​Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda öğrencilerin topluma katılımının sağlanması için eğitim hayatları süresince sosyal yaşamları destekleniyor, mutlu birer birey olmalarına rehberlik ediliyor. Darüşşafaka'da eğitim gören çocuklar elli yedi kulüp faaliyetinden dilediğine üye olabiliyor. Okulun etkin kulüplerinden biri olan müzik kulübünde ise yeteneğinin ve ilgisinin olduğu bir enstrümanı çalmayı öğreniyor.Düzenlenen çeşitli seminerler, paneller ve konferanslarla öğrenciler, kültürel birikimlerini yükseltiyor. Tam donanımlı, ufku ve vizyonu geniş, birikimli aydın insanlar olarak hayata atılmalarını sağlamak için çalışmalar yapılıyor.

Bu çalışmalar arasında öğrencilerin okulda aldıkları eğitimle geliştirdikleri yeteneklerini onların eğitim giderlerine katkı sağlayan rezidans üyelerine sergileme olanağı sunan "Küçük Eller Darüşşafaka Rezidanslarında" projesi geçtiğimiz hafta renkli gösterilere sahne oldu.Minik illüzyonistler Darüşşafaka Yakacık Rezidanstaydı... Darüşşafakalı ilköğretim öğrencilerinden oluşan bir grup, öğretmenleri Yasemin Osman ile birlikte 19 Aralık 2010 Cumartesi günü Yakacık Rezidansı ziyaret ederek hünerlerini rezidans sakinlerine sahneledi.

Hafta sonu etkinlikleri arasında eğlenceli bir yeri olan illüzyon kulübü, öğrencilere eğlenceli zaman geçirme olanağı sunmanın yanında, öğrendiklerini üyelerle paylaşmanın keyfini de yaşattı. Rezidans üyelerimizin çocukların ellerinde şekillenen sosis balondan objeler ilgisini çekerken, birlikte sohbet etmenin keyfini de yaşadılar.

Gördükleri ilgiden son derece mutlu olan öğrenciler önümüzdeki haftalarda Şenesenevler ve Maltepe Rezidanslarımızı da ziyaret edecekler.

Darüşşafaka Öğrencilerinden Rezidans Üyelerine Mini KonserDarüşşafakalı öğrenciler bu kez 21 Aralık Salı günü enstrümanlarıyla bağışçılarımıza Maltepe, Şenesenevler ve Yakacık Rezidans'ta keyifli dakikalar yaşattı.

İlk olarak Maltepe Rezidansta başlayan müzik dinletisinde, Klasik Batı Müziği ve Türk Sanat Müziği eserlerinden örnekler sunulurken, öğrencilerin sahne performansı ve özgüvenin yanısıra başarılı bir deneyim kazanmalarına da olanak sağladı.

Darüşşafaka 10. Sınıf öğrencisi Mertcan Bilici'nin seslendirdiği solo şarkılara eşlik eden üyelerin memnuniyetlerinin yüzlerine yansıdığı dinleti Yakacık Rezidansta son buldu.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?