Darüşşafaka Rezidans derginin 7. sayısı çıktı

 ›  Haberler  › ↓ 
REZIDANS7 kapak.jpg

Darüşşafaka, 150 yıldır varlığını borçlu olduğu bağışçılarının ileri yaşlarını, sağlıklı, güvenli, konforlu, bir yuvada geçirmeleri amacıyla uygulamaya koyduğu rezidanslar projesi 16. yılında… Bugün, Yakacık, Maltepe, Şenesenevler ve Urla Rezidansta 438 Darüşşafaka bağışçısı, ileri yaşlarını emniyet ve huzur içinde geçiyor.
 
Darüşşafaka Rezidansları'ndaki yaşamı yansıtmak amacıyla hazırlanan Darüşşafaka Rezidans derginin 7. sayısı çıktı. Derginin bu sayısında, 2012 Haziran ayında hizmete giren ve rezidanslardan farklı olarak aylık ücret karşılığı, 55 yaş ve üstü bireylere yeni bir yaşamın kapılarını aralayan, aynı zamanda kendi başına yaşamını idame ettiremeyen kişilere günübirlik, dönemsel veya sürekli özel bakım hizmeti de sunan Urla Yaşam Özel Huzurevi ve Bakım Merkezi hakkında detaylı bilgi yer alıyor. Ayrıca, 98 yıllık ömrünün son yedi yılını Maltepe Rezidans'ta geçiren Kadriye Selmanoğlu, eşiyle birlikte Urla Rezidans'ta yaşayan Dr. Bülent Akınsal (DŞ’48) ve eşi Dr. Günseli Akınsal, Darüşşafaka’nın hem rezidans bağışçısı hem de “kurucu bağışçısı” olan Zehra Birgül Mutluay, İzzet Baysal Vakfı’nın kurucusu, T.C. Üstün Hizmet Madalyası sahibi, merhum mimar ve sanayici İzzet Baysal’ın yeğeni, amcasının adını taşıyan vakfın başkanı ve Yakacık Rezidans bağışçısı Ahmet Baysal ile eşi Solmaz Baysal derginin konukları arasında yer alıyor.
 
Dergide, Darüşşafaka’ya bağlılığın ve sevginin kuşaktan kuşağa aktarılmasının iki güzel örneği de yer aldı. 1986’da vefat eden, yüksek mimar ve Darüşşafaka Basketbol Takımı Kaptanı Sedat Erberk (DŞ’51) ile Darüşşafaka’da matematik öğretmenliği ve müdür yardımcılığı yapmış merhum Yahya Omay… Sedat Erberk’in hayatının izi, kızı Neşe Erberk’le yapılan söyleşiyle, merhum Yahya Omay’ın öyküsünü ise Darüşşafaka’yı desteklemeyi sürdüren oğlu, Şenpiliç Yönetim Kurulu Üyesi Sacit Oktay Omay ile yapılan söyleşiyle sürüldü.
 
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?